Yeni robot evde kadınların en büyük yardımcısı olacak!

0
402

Ülkemizin önce antropoit robotu bulunan Akıncı-1‘den sonradan bire ortak şirket çeşidinden imal edilen Ada adlı ikinci robot, toy eklenecek fonksiyonlarla kıraathane pişirme, kemirmek yapma, ağırlık makinesi ve buzdolabını kalibraj kabilinden nice işi yapacak. Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın, icra ettiği açıklamada, şirketin 1995 senesinde kurulduğunu ve o günden buyana gelişigüzel daim robot elde etmek istediklerini söyledi. Akıncı-1 adlı önce robotlarını 2011 senesinde ürettiklerini tamlayan Özgür Akın, toy geliştirdikleri Ada ile ilgilendiren namına şunları söyledi;

Biz robotlarımızı sınai bölgelerde değil henüz baş döndürücü şahıslara ihtimam verecek bölgelerde kullanıyoruz. Bu robotlar düşüncesince de bizlere nice düşün geliyor. Aldığımız arka dönüşlerden en ilginci ev kadınlarından gelmişti. ‘Bizim düşüncesince de robot meydana getirecek mısınız’ diyorlardı. Tabii ki evler düşüncesince de robotik çalışmalarımız var. Bir ev kadını derece olmasa da önce evrede onlara asistan olabilecek, buzdolabını, ağırlık makinesini programlayabilecek, ocağı kullanacak ya da sabah kahvenizi ve omletinizi hazırlayabilecek konseptte olacak robotumuz çelimsiz müddet sonradan evlerde kullanılmaya başlanacak. Bunu da ev kadınlarından mevrut derin arzu ilişkin geliştirdik.

1489861223_garsonrobotadadrozgurakintrthabercanliyayin04.jpg

Çalışmaların çelimsiz müddette tamamlanacağını belrten hür Akın, Yurtdışından ortak robotu alabileceğiniz fiyatın onda birine yaptığımız robotlara erbap olabilirsiniz. Ayrıca çipleri haricinde gelişigüzel muhtelif parçası ağız ağıza domestik üretimimizdir. dedi. 

Özgür Akın, şahısların robotlara gönül rahatlığı kaygılarının olduğuna söyleyerek, İnsanlar Robotlar bizi gittikçe aylak bırakacak sanarak bizar olabiliyor. Robotlar insanoğlu sağlığını bozan kimyasalların kullanıldığı sanayilerde ve ya tekdüze namına meydana getirilen işlerde fariza alacak. İnsanlar ise bellek gücüne müstenit henüz şen yerlerde çalışacak. dedi.

1489861239_robot-ada-evde-kadinlarin-yardimcisi-olacak-93707506408o.jpg

Türkiye’nin hayattaki robotik teknolojileri yakından izlem ettiğini kail Özgür Akın, “Asimo 30 salname ortak birikim kararında üretildi. Dünyada baş döndürücü ağırbaşlı sponsorlar çeşidinden desteklendi. Birkaç yıl sonradan Asimo’nun teknolojisini caba geçeceğimize inanıyoruz.” niteleyerek laflarını bitirdi.

 

 

Kaynak: TEKNOLOJIOKU.COM

CEVAP VER