Yapay zeka kanser teşhisinde kullanılacak!

Yapay zeka ve dip öğrenmenin çevrilme yaratacağı müteveccih alanlar listesine tıbbi görüntülemeyi de eklememiz gerekiyor. Infervision anlı şanlı Çinli müşterek girişim, X-Ray ve BT taramaları düşüncesince kurnaz yazılımının Çin’deki 20 hastanede meydana getirilen denemeler ile 200.000’den çok tarama yaptığını açıkladı.

Teknoloji sebebiyle tıpta toy müşterek mucize!

Teknoloji sebebiyle tıpta toy müşterek mucize!

Yeni müşterek bireşimli implant, mızrap iliği transplantasyonunun negatif taraf etkilerini ortadan…

Üç büküm henüz çabuk tarama

Sistem er derece akciğer kanseri taramasında kullanılıyor. Çin’in Toutiao çav sitesine göre, Infervision sistemi radyologların CT taramalarını üç sert derece hızlandırıyor ve kusur meydana getirilen kanser teşhis oranını yüzde 50 azaltıyor. Saniyede 100’den çok efdal tanımlı Dicom medikal görüntüsü tarayabiliyor. Geçen sene kurulumundan beri yaklaşık 100.000 skor CT taraması ve 100.000 skor röntgen çekimi gerçekleştirdi.

17-05/11/yapay-zeka-kanser-teshisi-shiftdelete.jpg

Neden yapay zekaya gerekseme var?

Çin’de kestirmece değme sene kestirmece 600.000 ad akciğer kanserinden ölmektedir. Çin’de iklim kirliliği ve sigara içime zinciriyle önde mevrut ahiret yolculuğu sebebi bulunan akciğer kanseri vakalarının 2020 yılına derece salname 800.000 olaya ulaşması bekleniyor.

Şirket, amacının doktor ve radyologların işlerini ellerinden kabul etmek olmadığını, dört dörtlük bilakis kalan iş yüklerinde onlara iane iktisap etmek bulunduğunu belirtiyor. Weixin’e layıkıyla Çin’de tıbbi görüntüleme verileri miktarı yılda yüzde 30 oranında artarken ışın bilimci sayısı yüzde 4.1 oranında artarak 14 saati aşan düzentileme sürelerine hastalık oluyor.

:: Yapay zekanın sınırlarını nite yorumluyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir