Yapay rahim, bebeklere umut olacak!

0
204

Prematüre bebekler, gelişim düşüncesince ehliyetli tarihi olmadıklarından, ölüm kalım dair alışılagelen vakitte doğan bebeklere nazaran aşırı müşterek tomar ağırlık yaşıyorlar. Philadelphia Çocuk Hastanesi‘ndeki etibba (CHOP) bu bebeklere müşterek harp şansı özgülemek düşüncesince yapay rahim geliştiriyor.

Solucanlar plastik yiyor!

Solucanlar, plastik yiyor!

Dünyamız düşüncesince iri dava durumuna mevrut plastik atıklar, solucanlar kabilinden namevcut edilebilir!…

Yapay rahim ve dimdik büyüme

Araştırmacılar, doğum evveliyat sıvıyı imitasyon fail müşterek madde ile mahmul rahim benzeşim müşterek ortam geliştirdi. Sistem, alışılagelen büyüme yayınlayan kuzular üstünde sınav edildi ve hamilelik süresinin peşi sıra rahim benzeşim kesede güzeşte beş altı haftalık müddette iyice dimdik gelişim gösterdikleri gözlemlendi.

17-04/27/yapay-buyume-shiftdelete.jpg

Fizyolojik dayanaklık geçirmek sağlayıcı istem, hususi müstahzar makinelere asılmış hazır para mahmul müşterek efe oluşuyor. Sensörler ve özişler sistemi, ortamın az elan tamamen steril olmasını ve sıcaklığın çakılı olmasını sağlıyor. Bununla baş başa cihaz, koku dolaşımı düşüncesince harici pompalar kullanmıyor. Kalp ve akciğerler aşırı az geliştiğinden kırılgan organlara dokunca kesmek düşüncesince ferah müşterek yapay basınç ehliyetli olmaktadır.

Annenin duygu atışlarını duyabilecek

Premeture bebeklerin ölüm kalım şansı tevellüt ağırlığına ilişkin namına tahminî yüzdelik 30-50 oranındadır. Bu sebeple tevellüt sonrasında 28. haftaya denli desteklenmeleri gerekmektedir. Ekip, uterus dışı cihazını sekiz premeture kuzu üstünde sınav etti. Yapay rahimde dört haftalık müşterek gelişim süresinin peşi sıra kuzular dimdik müşterek halde dünyaya gözlerini açtı. Kuzuların yünleri büyüdü, alışılagelen büyümeleri gerçekleşti, nörolojik fonksiyonları ve uzuv olgunlaşması dimdik müşterek halde bitmeme etti.

17-04/27/yapay-rahim-kuzu-shiftdelete.jpg

Ekip, elan sonradan sistemi arıtılmış geçirmek ve bebekler düşüncesince yapmaya çalışacak. Prematüre bebek, süt kuzusu kuzunun elden üçte bir tanesi boyutundadır. Bu sebeple dirim dayanaklık geçirmek sisteminin ehemmiyetli seviyede küçültülmesi gerekiyor. Doktorlar ayrımsız vakitte annenin duygu atış seslerini simüle ederek yapay rahimde bebeğin duymasını istiyor. Ebeveynler düşüncesince müşterek görüntüleme sistemi ile bebeğin gelişiminin gözlemlenmesi de hedefleniyor.

:: Bu kusursuz Teknolojik evolüsyon dair fikirlerinizi alalım.

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER