Watson, yeni bir sektöre adım atıyor!

0
438

IBM’in bugüne derece filmden sağlığa derece nice piyasaya el atan yapay zekası Watson, finans sektörüne de el atmaya hazırlanıyor. Fransız Credit Mutuel bankası ile IBM’in icra ettiği anlaşmaya gereğince Watson, Fransız banka’nın 20 bin personeli ve 5 bin markaya fariza verecek.

Robotların elimizden doğrudan alamayacağı meslekler!

Robotların elimizden doğrudan alamayacağı meslekler!

Teknolojinin çabucak gelişimi şimdiden fabrikalardaki binlerce insanoğlunun işini gözdağı ediyor. Bakalım…

Günde yaklaşık 350 bin müşteriden mevrut elektronik postaları inceleyecek bulunan Watson, danışmanların mevrut arzuları gruplandırmasına yamak olacak. İstenilen işlemin ehemmiyet sırası, sıklığı kabil mevzuları inceleyecek bulunan Watson, danışmanların müşterilerine elan çabuk yamak olmasını sağlayacak.

Buna ek olarak, Watson’un enerjisini kullanan dü mevhum etüt görevlisi uygulamasının yardımıyla, müşterilere bankanın kampanyaları ile ait bilim vermenin yanı sıra, ev ve makine sigortası kabil Karmaşık işlemler de buradan halledilebilecek.

17-05/05/gettyimages-478844358.jpg

Watson’u şimdilik danışmanlarına yamak olacak müşterek taşıt yerine tanımlayan banka, Watson’un ağaç müşterilerle enformasyon kurmayacağını fakat sene böylelikle alıcıların güven riski kabil elan da ehemmiyetli mevzularda kullanılacağını duyurdu.

Peki, IBM Watson nedir?

1997‘de adlı sanlı satranç ustası Garry Kasparov’u yenilgiye uğratan IBM’in yapay zekası Deep Blue’dan sonraları kendini elan da mahkûm etmek talip IBM, etraflıca devam eden bekleyiş böylelikle 2004 senesinde Watson’u geliştirmeye başladı.

IBM’in müşterek ahir amacı, adlı sanlı Amerikan TV programı Jeopardy’i müşterek yapay zeka ile kazanmaktı. Yaklaşık 6 sene devam eden icraat sonunda, Watson Jeopardy’e eklenmek düşüncesince hazırdı. Programın en dobra dü oyuncusuyla yarışan Watson, yarışmayı müşterek numara yerine tamamladı.

Jeopardy’den sonraları Watson’un Teknolojisini değişik bölgelerde görmek talip IBM, Watson’un API’sini firmaların kullanımına açtı.

Bugün ise Watson, sağlık, iklim vaziyeti tahmini, eğitim, finans, sohbet, Twitter için data analizi kabil nice bölgede kullanılıyor. Bunların beraberinde Watson’un, Harry Potter’daki karakterleri çözümleme geçirmek ve Morgan filminin fragmanını montajlamak kabil doğurucu işlerde de kullanıldığını belirtelim.

Süper Bilgisayar Harry Potter Karakterlerini Analiz Etti

Süper Bilgisayar Harry Potter Karakterlerini Analiz Etti

IBM’in süper bilgisayarı Watson’ın dünkü araştırı konusu Harry Potter serisi oldu. Watson yaptığı…

Watson’un akıbet 6 senedeki gelişimi düşünüldüğünde, ayrıksı sektörlere de el atacağı değişmez görülüyor. Bakalım Watson’u ve gayrı yapay zeka uygulamalarını yaşantımızın ayrıksı ne sahalarında göreceğiz.

::Sizce Watson’un el atacağı müşterek ahir kesim ne olacak?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER