Uçan taksiler geliyor! (Video)

0
472

Uzun birlikte süredir bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz uçan arabalar düşüncesince bekliyoruz. Ancak gelecek senelerde uçan arabalardan önce uçan taksiler gelebilir.

Almanya’da; Lilium Aviation‘ın kullanılmamış emisyonlu Jet Vertical Take-Off and Landing (VTOL) elektrikli Eagle prototipi önceki uçuşunu tamamladı. İnsansız dü koltuklu bulunan bu araç, açıktan arama edilerek havaya uçurmadan ufki uçuşa geçilmesi de karışma edinmek neredeyse birlikte kol teste yayımcı tutuldu.

Şirket, 2019’da insanlı bir uçuş hedefliyor. Şirkey ayrıca hava taksisi ve dolanma hizmetleri düşüncesince de beş kişilik birlikte taşıt üstünde de çalışıyor.

Araçta doğal patırtı yağı lambası yağı türbinleri gitmek hesabına elektrikli motorlarla etkin 36 adet fan kullanılacak. Araçta başkaca iklim akışını kalkış ve gerileyiş düşüncesince aşağıya akilane yönlendiren 12 hareketli taraf bulunacak.

Beş şahsiyet taksinin, dört tekerlekli birlikte iklim aracının enerjisinin sadece yüzde 10‘unu kullandığını ve 300 km‘lik birlikte süratte yolculuk etmesini sağlıyor.

Uçan taksilerden; kalkış ve gerileyiş izi elan az ve elan ucuz altyapı anlamına geldiğinden, alışılagelen taksiler kadar ölçün birlikte sevap katılması bekleniyor.

Lilium müessis ortağı ve CEO’su Daniel Wiegand, “Başarılı imtihan pervaz programı, bizim öncülüğümüzdeki uygulayım tasarımın kusursuz da öngörüldüğümüz kadar çalıştığını gösteriyor. Şimdi mihrak noktamızı ilkokul koltuklu istihsal uçakları niyet etmek düşüncesince kullanabiliriz.” dedi. Bakalım uçan taksileri 2020 senesinde görebilecek miyiz? 

Kaynak: TEKNOLOJIOKU.COM

CEVAP VER