Tüplü Dalış Nasıl Yapılır?

4
764

Hiç su altında nefes aldınız mı?

Dünya yüzeyinin%80’i, yetişkin bir insan vücudunun ise %60’ı sudan oluşmaktadır. Peki insanoğlu olarak suya bu kadar yakınken, acaba kaçımız renkli ve esrarengiz su altı dünyasını yerinde inceleme fırsatı buldu?

Mavi Dalış Tüplü Dalış Kursu hizmeti vermektedir.. Tüplü dalış, insanın bağımsız bir takım profesyonel  ekipmanlar sayesinde su altında nefes alabilmesini sağlayan bir spor türüdür. İnsanlar genelde bu sporu tehlikeli olarak görmekte ancak düşünülenin aksine, sanıldığı gibi tehlikeli bir spor dalı da değildir. Sadece, her spor dalında olduğu gibi sporcunun güvenliği gereği bazı kuralları vardır. Bu kurallara uyulduğu sürece “tüplü dalış” oldukça güvenli ve eğlenceli bir spor dalıdır.

Peki bir dalış kursuna başlamadan önce nelere dikkat etmelisiniz?

  • Öncelikle size dalış eğitimi verecek kişinin, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından yetkilendirilmiş birisi olduğuna emin olmalısınız.
  • Dalış eğitmeninizden kimlik kartını göstermesini isteyebilir ya da eğitmeninizi federasyonun web sayfasından sorgulayabilirsiniz.
  • Dalış okulumuzda alabileceğiniz dalış eğitimlerinin bir listesine Mavidalis.com Tüplü Dalış Kurslarımız linkinden inceleyebilirsiniz.  Sonrasında, “dalış eğitimleri” alacağınız yerin su altı canlılığı sizin için önemli olabilir. Çünkü dalış kursunuzu tamamladığınızda, tecrübe dalışlarınıza yine orada devam etmek isteyebilirsiniz.
  • Dalış noktalarımızı ve faaliyetlerimizi “tüplü dalış resimlerimiz” sayfamızdan inceleyebilir, instagram gönderilerimizi anlık olarak takip edebilirsiniz.

Tüplü dalış kursu, zaman ve sabır gerektiren bir süreçtir. Bu yolculukta yapacağınız her dalış, su altıyla ilgili size ek yetkinlikler ve deneyimler kazandıracaktır. Bu sebeple eğitmeninizden dalış kurslarınızı alırken, hem teorik hem de pratik bilgileri öğrenmeniz oldukça önem taşımaktadır.

Bizimle birlikte tüplü dalış yapan ya da dalış eğitimleri alan arkadaşlarımızın görüşlerine Mavidalis.com Referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.

            Size en iyi ve en güvenli tüplü dalış deneyimini yaşatabilmek için çalışıyoruz…

​                                                                                                                                              Sağlıcakla dalın. mavidalis.com

4 YORUMLAR

CEVAP VER