Telefonu sinyalleri ile hava durumu!

0
220

Hava durumu tahminleri, günce yaşamda şahsi konforun sağlanabilmesinde ehemmiyet taşıyor. Ancak bulunan hava tahminleri, semt ve kentler kabil degaje alanlarla hudutlu kalıyor. Ayrıca bu tahminlerde fiyatlı radar Teknolojileri kullanılıyor. Mevcut hava şartları tahminleriyle ne caddeler ve sokaklarda havanın yağmurlu bulunduğunu bellemek muhtemel değil. Bir kol araştırmacı, cep telefonu sinyallerinin kullanıldığı ehven müşterek kavrama sistemi geliştirdi.

Felçli eşhas düşüncesince dolaşma robotu yapıldı

Felçli eşhas düşüncesince dolaşma robotu yapıldı

Toyota robotik alanındaki planlarına müşterek yenisini ekledi! Welwalk WW-100 robotu, dolaşma kaybı…

Hava durumu tahmini nasıl yapılıyor?

Araştırmacılar bu çalışmada cep telefonlarının asliye emek vermek prensibini meydana getiren elektromanyetik alanlardan faydalanıyor. Yüksek frekanslı müşterek dalga, yağmurlu müşterek bölgeden geçtiğinde çevir sesi yoğunluğu kaybolur. Sinyal emiliminin diyalekt analizi ile rahmet damlalarının boyutu karşı bilim alınabiliyor. Bu bilim bolluk tahminleri, ayrıca hava tahminlerinde kullanılabiliyor. Özellikle illerde aşırı sayıda insanoğlunun cep telefonu kullanıyor olması aşırı müşterek tomar dalgayla baş başa akla yatkın tahmin etme olasılığını yükseltiyor.

17-04/14/telefon-sinyali-hava-tahmini-shiftdelete.jpg

Hava durumu tahmini nasıl kullanılacak?

Bu dünkü kavrama yöntemi, baş başa nice tatbikat uygulamayı getiriyor. Geliştirilen müşterek yürütüm ile rahmet yağdığında kanalizasyon sistemlerinin nasıl yönetileceğine yönelik kararlar alınabilir. Olası bereket vaziyetleri düşüncesince halk önceden uyarılarak muktezi asayiş önlemleri alınabilir.

17-04/14/hava-durumu-tahmini-shiftdelete.jpg

Yeni konseptin, yurt ve site ölçeğinde testleri yapıldı. Hollanda’da yurt genelinde 2,400‘den müşterek tomar bağlanak kuruldu ve sakıt bolluk karşı bilim toplandı. kent düzeyinde ise İsveç Meteoroloji ve Hidroloji Enstitüsü, Göteborg kentinde dakikada müşterek bolluk tahmini gerçekleştirmek düşüncesince kullandı.

:: Bu enteresan yöntem karşı ne düşünüyorsun?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER