Teknoloji sayesinde tıpta yeni bir mucize!

3
653

Kemik iliği nakilleri sahn kurtarma aracı tıbbi prosedürlerdir. Genellikle koku ve muafiyet bozukluklarıyla savaşım fail bireyleri otama buyurmak düşüncesince kullanılır. Ancak bulunan nakilde, bu transplantın mevzun olması düşüncesince hastaların özlük kemik iliği hücrelerine radyasyon ve ilaç kullanılması gerekiyor.

Milli dar müşahede uydusu görücüye çıktı

Milli dar müşahede uydusu görücüye çıktı

STM, toplumsal iletişim araçları hesabından meydana getirdiği paylaşımlarla düşkünlük uyandıran ve içerikleri henüz…

Sentetik kemik

Geliştirilen dünkü ortak implant, bozuklukların kimilerini otama ederken, ihtiyacını ağız ağıza ortadan kaldırabilir. İmplant dü bölümden oluşuyor: kemik kabilinden fonksiyon gören aut tabaka ve donör kemik iliğinin büyümesini kolaylaştıran bir iç örgü. Dış tabaka, kemik oluşumuna asistan iktisap buyurmak düşüncesince alıcının hücreleri ile etkileşime girer. İmplantın bedenin katıksız yapısı ile bir araya gelmesini sağlar. Bütünleşme ile müşteriler özlük kemik dokularının birlikte muktezi olduğunda kullanılabilecek ek ortak kemik dokusuna ehil olur.

17-05/10/kemik-iligi-nakli-shiftdelete.jpg

Yapılan testlerde implantın fareler üstünde güzel bulunduğu belirleme edilmiş. Bir alıcının 24 hafta ahir koku testlerinde, araştırmacılar donör koku hücrelerinin ve implantın yarattığı hücrelerin ortak karışımının bulunduğunu belirlemişler. Altı ay sonradan güçlü araştırmacılar donör hücrelerinin deli dolu bulunduğunu gözlemlemiş.

Peki biz düşüncesince ne kavrama geliyor?

Farelerde muvaffakiyet ile sınav edilen gelişigüzel tıbbi gelişmenin, insanda da o derece can alıcı olacağının garantisi yok. FDA çeşidinden “geçerli ortak tedavi” adına onaylanmadan önce, insanda etkinliğini kanıtlamak düşüncesince elan aşkın çalışmaya gerekseme duyulacaktır.

Yine de bu koku hastalıklarıyla savaşım fail hastalar düşüncesince coşku donör ortak gelişme. Eğer düzentileme muvaffakiyet ile sonuçlanırsa gelişigüzel yıl 20.000 hasta nakilden yararlanabilir. Aynı sürede anadan görme tedavilerin dokuncalı taraf etkilerini ortadan kaldırabilir.

:: Bu kusursuz icat kendince fikirlerinizi alalım.

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

3 YORUMLAR

  1. Gün geçmiyor ki yeni bir icat yapılmasın. Teknoloji ilerledikçe hayatın her alanında olduğu gibi sağlık alanında da çığır açan gelişmeler ile şaşırtıyor. Bize de elin adamı yapmış helal olsun demek düşüyor. Umarım aynı başarıları yerli teknolojiler ile de yakalarız.

CEVAP VER