Tekken serisinin yıllar içindeki evrimi!

0
498

Dövüş oyunu türü, Street Fighter, Soulcalibur ve Dead or Alive kabilinden adlı sanlı serilerle dikkat çeken ortak baş döndürücü oyuna sahip. Ancak evren genelinde baş döndürücü iri ortak fanatik kitlesine cemaat bulunan Tekken de bu oyunlar derece söylence ortak seri. Tekken oyunları 1994’den bu yana dövüş oyunu türünde ağırbaşlı ortak fanatik kitlesine ve faziletkâr satı rakamlarına sahip. Birkaç senedir dünkü hile çıkmayan serinin yedincisi haziran ayında çıkıyor.

Merakla muhtemel dünkü oyunun çıkmasına bu derece az kalmışken tığ de serinin köklerine inelim istedik. Bu listeye Dark Resurrection ve Death by Degrees kabilinden ıvır zıvır ve açıklık oyunları müdahale etmemeye değişmeyen verdik. Bunun yerine, PlayStation 1‘den bu yana serinin ne derece ilerlediğini size hatırlatalım istedik. 

 

TEKKEN

1490031778_tekken1.jpg

Yayın Tarihi: Kasım 1995

İlk hile 3D dövüş oyunu bulunduğu düşüncesince Tekken, 2D rakiplerinden  ayrıldı ve hususi ortak kalp verdi. Bu nazirsiz lezzete ek olarak, rastgele ortak düğmenin değişik hamle türlerini yahut güçleri harekete geçirerek savaşçının değişik ortak uzantısını özümleme ediyordu. Dahası, Tekken savaşçıları bitmeyen ortak hile bölgesine yerleştirdi ve bu nedenle savaşçılar başıboş akıntı edebiliyordu. 

 

Kaynak: TEKNOLOJIOKU.COM

CEVAP VER