Taşınabilir türbin: Waterlily

0
322

Dijital dünyadan ırak ara vermek düşüncesince dağcılık ve kampçılık derece bariz iklim serüvenlerinin popülerliği artıyor olsa da, içtimai medyadan çıkmak o derece hazırlop olmuyor.

Gerek iletişim, gerekse paylaşımlar düşüncesince kamp esnasında da güç kaynaklarına gerekseme duyuluyor. Pil ömrü çoğu kez bu lüksü sınırladığı düşüncesince geliştiriciler bariz iklim tutkunlarına müteveccih toy birlikte verim geliştirdi. Seaformatics’in geliştirdiği Waterlily, hem rüzgar bununla beraber suyun enerjisini kullanabilen taşınabilir birlikte türbin.

NASA, madenî gök kumaşı üretti

NASA, madenî gök kumaşı üretti

NASA, kavi gök görevleri düşüncesince ulama imalat ile gök kumaşı üretti. Prototip tasarımını…

25 watt’lık çelim elde ediliyor

800 g ağırlığında, 180 mm çapında, 75 mm genişliğinde bulunan önemsiz türbin Waterlily, ırmak yahut rüzgarlı birlikte yere yerleştirilebilir ve USB ile bağlanak kurulabilir. Waterlily, 1 km/s ile 11 km/s arasındaki hızlarda cari suda çalışabiliyor.

Ancak azami 25 watt‘lık azami baskı 7.2 km/s‘de elde ediliyor. Havanın rüzgarsız bulunduğu ve nehirde çabuk su akışının bulunmadığı yıllarda yararlanma düşüncesince el krankı eklenmesi planlanıyor. Şirket başkaca birlikte bisikletle yahut birlikte incizap halatına ilişkin kanoyla türbinin çalışabildiğini belirtiyor.

Siparişleri almaya süregelen şirket, giriş fiyatı yerine 99 dolar belirlemiş. Ancak ön siparişlerden sonradan eder 149 dolara yükselecek.

:: Taşınabilir türbin Waterlily üzerine ne düşünüyorsunuz!

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER