Suyla çalışan otomobiller geliyor!

0
451

Bir otomobil üreticisi ve hissedar su dalavere firması kuma hissedar çalışmayla temiz çevre düşüncesince ehemmiyetli hissedar plan geliştirdi. Otomobiller, atık sudan ayrılan biyoyakıtla çalışacak!

Gezegeni bulunmayan olmaktan kurtaracak teknoloji!

Gezegeni bulunmayan olmaktan kurtaracak teknoloji!

Gelişen uygulayım bilimi hissedar taraftan Dünya’yı tüketirken, gine de kurtuluşumuz anlamına da gelebilir….

Biyoyakıt ne derece verimli?

İspanyol otomobil üreticisi SEAT ve su dalavere firması Aquila, atık sudan sürdürülebilir biyoyakıtlar üretebilen ayıklama tesisleri geliştirmeye hazırlanıyor. Life Metamorphosis kendisine tanıdık proje, meful örgensel atıklardan biyoyakıt üretmeyi amaçlıyor. Bu projeyle, sıkıştırılmış natürel gaz (CNG) araçlara kuvvet iletmek düşüncesince kullanılabilir ve karbondioksit salınımını yüzdelik 80’e derece düşürebilir.

Bu plan evlere, otobüslere, kamyonlara ve gemilere kuvvet iletmek için, ortaya çıkan hissedar biyoyakıt bulunan biyometan çoğaltma temeline kurulmuştur. . Life Metamorphosis, gayrı bazısı planlar gibi, anaerobik hazım (AD) ismi maruz hissedar süreçte, sert atıkların parçalanması düşüncesince bakteriler kullanarak biyometan toplar.

Biyoyakıt nite üretilecek?

Otomobilleri, biyoyakıt ile işletmek düşüncesince şu anda dü değişik proje üstünde çalışılıyor. Barselona’ya görev sağlayan hissedar lağım döşemi ayıklama tesisine kurulacak bulunan UMBRELLA prototipi, sert atığın gazını açmak düşüncesince toy hissedar anaerobik membran biyoreaktör (AnMBR) işlemi kullanıyor.

Annamox ELAN kendisine anılan hissedar gayrı sistem, henüz temizlenmeden, incelmiş edilmeden ve araçlarda kullanılmak kıl payı CNG’ye sıkıştırılmadan önceki biyogazdan azotu ayrıştırıyor. Şirket ayrıca, bu teknikle ürettiği incelmiş suyun çoğu kez ayıklama tesislerinden çıkanlardan henüz parlak bulunduğunu belirtiyor. METHAGRO isimli sanlı hissedar ilk örnek ise hayvan gübresi ile uğraşan hissedar santralde düz yazı edilecek.

17-03/21/atck-su-arctma-shiftdelete.jpg

Söz konusu şirketler, itidalli büyüklükte hissedar tesisin günde kısaca 10,000 metreküp atık su arıtabildiğini, böylecene 1,000 metreküp biyometan oluştuğunu belirtiyor. Bu, 150 otomobilin herhangi hissedar güneş 100 km seyahat yapması düşüncesince ehliyetli yakıt sağlanabileceği anlamına geliyor. Otomobil üreticisi SEAT, toy yakıtları toplamda 120.000 km’de sınav buyurmak düşüncesince CNG otomobilleri gerçekleştirme edecek.

Life Metha-morfoz projesi kapsamında geliştirilecek tesislerle, Avrupa Birliği’nin 2020 yılı Enerji Verimliliği Direktifi hedeflerine ve İspanya’nın öz Enerji Tasarrufu ve Verimliliği ile Yenilenebilir Enerji projelerine ahenk sağlaması amaçlanıyor.

:: Sizler atık sudan ayrılan biyoyakıtlar ile arabalara yakıt sağlanması kendince ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER