Süper kahraman olmak mümkün mü?

0
594

Süper kahramanlar, özel güçleri zımnında izleyenler düşüncesince gelişigüzel devir hayranlık uyandırmıştır. Teknolojik ve dirim bilimsel gelişmelerle andıran gelecekte süper kahramanlara dönüşebiliriz!

Suyla etkin arabalar geliyor!

Suyla etkin arabalar geliyor!

Doğal kaynaklar çabucak tükenirken, seçenek mahrukat düşüncesince icraat da bire ortak çabucak sürüyor….

Süper kahramanlar gerçek yaşama taşınıyor

Çizgi romanlarından Hollywood’daki şişman yapımlara kadar, manzara gücümüzün baş döndürücü ötesine uzanan gelişmiş insanlarla çevriliyiz. Bu şahısların becerileri, yaratıcılığımıza ilham veriyor ve bu becerileri gerçeğe dönüştürebilecek biyolojik ve teknolojik gelişimleri hızlandırıyor.

17-03/23/ironman-zirh-shiftdelete.jpg

Teknoloji ve genetikteki gelişmeler, çelimli ekoskeletlerin (giyilebilir robotların) faik fiziki ve zihnî niteliklerin bulunmuş yer aldığı süper müşterilerini gelişigüzel zamankinden daha erişilebilir bir duruma getiriyor. Yakın gelecekte kendimizi süper kahraman durumuna getirme şansımız olanaklı fakat bu çeşit seçimlerden meydana gelen ilmiahlak bilimi ve maddi sorularla yüzleşmeliyiz.

Iron Man Zırhı

Araştırmacılar insanoğlu kabiliyetlerini yetiştirmek düşüncesince aut kadit takımları geliştiriyor. Fiziksel engellilere iane buyurmak yahut ülkedeki silahlı kuvvetleri perçinlemek düşüncesince aut kadit takımları geliştiriliyor. Ancak Marvel filmlerinde yer aldığı gibi, Iron Man benzer ortak zırh geliştirmede en şişman baskıcı etken enerji deposu oluyor. Böyle ortak güce cemaat ortak zırhta, bire ortak derecede çelimli ortak erke kaynağına gerekseme duyuyor. Ark reaktörü yapılmaksızın ağır gözükse de Iron Man zırhı, Marvel kıyafetlerinin yaşamımıza uyarlanmasında elan andıran durumda.

X-MEN’den, X-GEN

Bu çalışma, demir ortak kıyafeti değiştirmekten elan baş döndürücü genetiği değiştirmekle ilgili. Geçmişte bilim adamları, fiziki özelliklerin çoğaltılması düşüncesince memelileri yönlendirebildiyse de, kişi Steve Rogers‘larımıza yahut ortak X-Men kadromuza cemaat olmaya şu an uzağız. Ancak andıran gelecekte neticeye ulaşabiliriz. Bilim adamları, epigenetikle cıvıltı ve gücü artırabilecek özelliklerin değiştirilebileceğine inanıyor.
Süper kahramanların gerçek olup olmayacağı sorusu giderek karşılık bulacaktır. Ancak kişi süper kıyafetlerimizi tevlit konusu etik, maşer ve maliyet merkezli ilerliyor.

:: Süper kahramanlara dönüşebilmemiz dair sizler ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER