Solucan de��il, solucanımsı!

0
435

Yeni ortak çalışmada Filipinler koyunda canlı istiridyelerin, solucana mail ve kibrit yiyen akrabaları bulunduğu keşfedildi. Boyutları kestirmece namına 1,5 m. (5 fit) boyunda ve 2 cm genişliğinde bulunan bu canlıların kabuklu çokluk hayvanlarının en uzun üyeleri bulunduğu belirtiliyor. Daha evvela literatürde tek tanımlanmayan bu canlılar, solucan olmamalarına karşın “dev sefine solucanı” namına tanımlanıyor.

Geleceğin uçar otomobillerine basamak adım!

Geleceğin uçar otomobillerine basamak adım!

Geleceğin uçar otomobil konsepti şekillenmeye bitmeme ediyor. Urban Aeronautics şirketi, iptidai sene için…

Sülfür yiyen solucanımsı!

Canlıların incelenmesi Utah Üniversitesi’nde tıbbi kimya profesörü bulunan Margo Haygood ve meslektaşları kabilinden yapıldı. Kereste ambarlamak düşüncesince geçer not ortak sığ Filipino körfezinde çamurlu çokluk tabanından iptidai mostra aldılar. Toplanan mostra canlıları, kabuklarından sıyrılıp parçalamalarına karşın boyutlarının bu kadar iri olmasının sebebi evvel basamak anlaşılamadı. Sindirim sistemlerinde az miktarda fekal (dışkısal) madde gözlemlendi.

17-04/18/sulfur-yiyen-solucan-shiftdelete.jpg

Körfezin altındaki çürüyen flora yahut çürüyen hayvan iskeletleri kararı açığa çıkan hidrojen sülfür tükettikleri belirleme edildi. Ancak besleyen ortak niteliği namevcut hidrojen sülfürü bozukluk tükettikleri elan belirlenmedi.

:: Bu enteresan canlı türü kendince ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER