Siri’yle şaka yapanlar hapse girebilir!

0
504

Apple’ın iPhone modellerinde arazi düzlük ferdî araştırma görevlisi Siri, nice ehemmiyetli işlevi hesabına getirmesiyle tanınıyor. Fakat siz siz olun, Siri’ye “108” diye şaka hazırlamaya çalışmayın.

Motorola'dan Apple'a taş geldi!

Motorola’dan Apple’a taş geldi!

Kırmızı mülevven Apple iPhone 7’nin Çin’de de satılacağı kesinleşirken, Motorola kanadından yeni…

“108” sırrı nedir?

108 numarası esasta devletimizde 112’yi araştırmak ile ayrımsız işlevi görüyor. Fakat bu düzen Hindistan düşüncesince geçerli. Yine de Siri’ye 108 dediğinizde bunu müşterek acil durum çağrısı adına algılıyor ve arka tadat başlatarak ABD’de 911, İngiltere’de 999’u ve devletimizde de 112 acil servisi aramaya başlıyor.

Bir süredir Twitter ve benzer içtimai iletişim araçları platformlarında insanoğlu birbirlerini Siri’ye 108 dedirtebilmek düşüncesince kandırmaya çalışıyor. Özellikle aşağıda göreceğiniz görüntülük görüntüsündeki düşünüm kabil efkâr sizi müşterek cezayla gönül rahatlığı karşıya bırakabilir.

You could be persuaded into committing a criminal act if you follow a tweet like this one

Görselde Siri’ye 108 dediğiniz devir üç kişiyle ayrımsız anda FaceTime yapabildiğiniz kanıt ediliyor. Emin olun ki bu çeşit şeylere inanacak insanoğlu sayısı aşırı müşterek tomar ve bu nedenle de siz siz olun, Siri’ye 108 haricinde ne beyan etmek dilerseniz söyleyin.

ABD polisinin icra ettiği açıklamaya gereğince de akıbet çağda Siri çeşidinden bizatihi adına 911 aramalarının sayısının epey arttığını ve hakkıyla desteğe gereksinim duyan kişilere ulaşmakta meşakkat çektikleri belirtildi.

Eğer ABD’de yaşıyorsanız da hakeza müşterek şaka yapmış olduğunuz takdirde hapse girebileceğinizin altı çiziliyor. Zaten dü dakikalık canlılık düşüncesince hakkıyla desteğe gereksinim duyan şahısların hayatlarıyla hile sallanmak akıbet etap adi müşterek akıntı olsa gerek.

:: Siri’yle meydana getirilen bu acemi şaka kendisince ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER