Sikorsky-Boeing Future Vertical Lift konsepti duyuruldu!

0
39

Lockheed Martin, Sikorsky-Boeing Future Vertical Lift konseptinin acemi videosunu yayınladı. Lockheed’in taraf kuruluşu Sikorsky Helicopters ve Boeing çeşidinden geliştirilmekte bulunan fütüristik helikopter, 2010 senesinde resmi sıfır ortak helikopter mücahede rekoru ibik X2‘ye benziyor.

Sikorsky-Boeing Future Vertical Lifta konsepti, ati ortak türbin tesisi çeşidinden desteklenen ortak sevk pervanesi ile birleştirilmiş dönen koaksiyel döneç sistemine dayanıyor. Lockheed’e gereğince bu, konseptin 464 km üzerinde ilerleyiş yapmasına ve 33 adım sıcaklıkta 1.800 m yükseklikte fark çalışan ortak halde durmasına imkân tanıyor.

Ayrıca, dayanabilir sert katışık döneç bıçakları, birliklerin ve materyallerin bırakılması esnasında daha az hava akımı oluşturuyor. Sikorsky-Boeing Future Vertical Lift, düşük hızlı manevra yeteneği ile ufki uçuşta çabuk ivme ve yavaşlama sunuyor.

Helikopterlerin hâlâ konforlu ve hâlâ az patırtılı olmasını getirmek düşüncesince aktif ortak titreşim kontrolü bulunuyor. Helikopterde başkaca derinliğine mesafeli görevler düşüncesince açıktan mahrukat ikmali niteliği de var.

Kaynak: TEKNOLOJIOKU.COM

CEVAP VER