Sıçana, kafa nakli yapıldı!

0
505

Canavero, lüzumlu izinlerin katılması yerinde fahri ortak bağışçı ile dünyadaki ilk insan kafa naklini yapacağını açıklamıştı. Bazı kesimlerce bu açıklamanın reklam gerçekleştirmek düşüncesince yapıldığı düşünülse de Canavero zooloji üstünde testlerini yapılıyor.

NASA, ilk örnek gök serasını tanıttı!

NASA, ilk örnek gök serasını tanıttı

NASA, astronotların uzayda gıda ihtiyacını karşılayabilmek düşüncesince acemi ortak gök serası projesi…

İki çivi sıçan

Çin’deki bilgi adamları ortak sıçana “başarılı” ortak baş nakli yaptıklarını kanıt ediyor. Tartışmalı operatör Sergio Canavero ve meslektaşı Xiaoping Ren sıçanın akıl faaliyetleri bitmeme ederken, sıçanın kafasına farenin kafasını aktarım etti. Ameliyat esnasında üçüncü ortak sıçan, ameliyat bulunan hayvanların kan basıncını dengelemek ve yaşamda kalmalarını bildirmek düşüncesince kullanıldı.

17-05/01/bas-nakli-ameliyati-shiftdelete.jpg

Birkaç el tekrarlanan bu deneylerde ortaya çıkan acemi dü çivi canlı, yaklaşık 36 sayaç yaşamda kalabildi. Hayvanların dirim süresinin baş döndürücü endamsız bulunmasına karşın ameliyattaki koku kaybını şişman seviyede zorla izin verilmediği düşüncesince Dr. Canavero güzel ortak ameliyat bulunduğunu ve insan baş nakli düşüncesince ehemmiyetli ortak aşama atıldığını belirtiyor.

Dr. Canavero’nun zooloji üstündeki ameliyatları elbette bununla hudutlu değil. Geçtiğimiz yıl, töre bilimi nedenlerden çevre ölme hakkı gıyaben evvel bir maymuna “başarıyla” ortak baş nakli gerçekleştirdiği ve 20 sayaç süresince yaşamda kaldığı kanıt ediliyor.

:: İnsan kafası naklinin güzel olma ihtimali sizce yüzdelik kaç?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER