Samsung Bixby nedir?

1
670

Google Asistan’ı unutun, Samsung’un bir sonraki amiral gemisi özlük ahenk asistanı Bixby ile gelecek. Samsung, Bixby’in canlı ve asıl bulunduğunu (elbette sanal anlamda) doğruladı ve Bixby çabucak taşınabilir cihazlarla hudutlu kalmayacak. Aynı sürede baş döndürücü muhtelif Samsung cihazlarında da kuma adına kullanılabilecek.

Samsung Bixby nedir?

Samsung, Kasım 2016’da TechCrunch Disrupt’te Apple’ın sanal asistanı Siri’nin kuma geliştiricisi bulunan ve Dag Kittlaus çeşidinden işletilen bireşimli müşterek duyu firması bulunan Viv’i satın alarak, kazanılmış olduğu teknolojiyi esas düzlük evvel ahenk asistanını geliştirmeye başladığını açıklamıştı. Samsung Viv’i satın alarak Apple’ın Siri, Google’ın Asistan, Amazon’un Alexa ve Microsoft’un Cortana’sı ile rakiplik etmeyi amaçlıyor.

Kasım 2016’da, Samsung’un Güney Kore’de “Bixby” sözcüğünün korunmasını amaçlayan müşterek ticari bellik açtığı ortaya çıktı. Ticari bellik başvurusu, markanın, şahsi bilgelik yönetimi, taşınabilir tanışıklık ve PC uygulamaları çeşidinden ahenk tanışıklık düşüncesince geçer elektronik beyin yazılımları ve ahenk tanışıklık kanalıyla el değmeden el telefonu kullanımını sağlayıcı yazılımlar düşüncesince kullanılabileceğini açıkladı.

Artık bir Samsung blog yazısı marifetiyle ağız ağıza doğrulanan Bixby, aygıt etkileşimini kolaylaştırmak düşüncesince düşünülmüş müşterek AI sistemi. Özellikle tedricen mükemmel spesifik cihazların karmaşıklığını karşılamak düşüncesince tasarlandı. Bu sanal asistan 29 Mart’ta Samsung Galaxy S8 ile evvel el başlamış olacak ancak müşterek paradigma Samsung cihazında da çalışacak halde tasarlandı.

1490086971_php0q80nr.jpg

Samsung Bixby ne çalışır?

Samsung, Bixby’nin esas ilkelerinden kimilerini doğruladı ve Bixby’yi ötekilerden ayıran üç nesne bulunduğunu belirtti:

1-Bixby mükemmel müşterek çözümdür: söz gelişi müşterek yürütüm başlatmak yada müşterek tane müşterek rolü adına bildirmek adına müşterek paradigma etkileşim gerçekleştirmenize müsaade özgülemek düşüncesince tasarlanmıştır. Samsung, Bixby’nin dokunmatiği kullanılmadan müşterek yürütüm ile yapabileceğiniz değme şeyi yapabileceğini söyledi.

2-Bixby, bağlamsal adına farkındadır: Örneğin, Google Asistan çeşidinden yayınlanan AI’nın aceleci müşterek sesle ihbarname metodudur. Bu, Bixby’nin uygulamanın bulunmuş olduğu vaziyeti tanıması ve isteklerinize uyarınca akilane işlemleri yapması anlamına geliyor. Ayrıca, talebine ilişkin adına akilane işlemleri yaparak ahenk karıştırabilir yahut dokunabilirsiniz.

 3-Bixby tabii dili anlar: Bu, belli ifadeleri denemeniz gerekmediği demektir ancak, kalık bilgelik verebilir. Bixby yorumlayabilir ve harekete geçirebilir. Doğal komütatör tanıma, söz gelişi Alexa’nın yükselişinde açacak olmuştur ve bu zamanlarda çağcıl AI’nın ehemmiyetli müşterek unsurudur. 

Samsung, Bixby’nin varlığını ve geçenlerde tanıtılacak müşterek telefon ile geleceğini detaylandırmış bulunmasına rağmen, acemi hizmetin asıl işlevselliği karşı baş döndürücü müşterek tomar nesne söylemedi.

Kaynak: TEKNOLOJIOKU.COM

1 YORUM

CEVAP VER