Ruj Neyden Yapılır?

0
955

Makyaj malzemeleri içerisinde olmazsa olmaz kategorisinde yer alan ruj kadınların bir numaralı favori makyaj ürünüdür.

Bu nedenle en çok tercih edilen ve en çok satılan ürünler arasında yer almaktadır. 5000 yıl öncesinden itibaren kullanılmaya başlanılan ruj hiçbir zaman popülerliğini yitirmemektedir.

 

Rujun içeriğinde kullanılan maddeler her zaman için merak konusu olmuştur. Çeşitli haberler nedeni ile ruj neyden yapılır çok merak konusu haline gelmiştir. Hayvansal gıdaların üretiminden meydana geldiği söylentisinin olması nedeni ile bu merak daha da artmaktadır. Rujun pürüzsüz bir görünüm vermesi için sığır sinir sistemi hücresi kullanılmaktadır. Ayrıca hint yağı çeşitleri, kimyasal renklendiriciler ve kırmızı böcek rujun bileşenleri arasında yer almaktadır. Aslında rujların üretimine ve özelliğine göre farklı üretim biçimleri bulunmaktadır.

 

Rujun yumuşacık olmasının ana sebebi E vitamini ve jojoba yağıdır. Rujun genel yapısını oluşturan maddenin adı ise balmumudur. Bitkisel yağlar, mineral yağlar kullanılmaktadır. Önemli olan konu ruj tercihinde bulunurken mutlaka içindekiler kısmını çok dikkatli bir şekilde okumaktır. Piyasada her tür ruj bulunmaktadır. İçeriğinde katran, kurşun bulunan rujlardan uzak durulması gerekmektedir.

 

CEVAP VER