Robotların elimizden hemen alamayacağı meslekler!

1
581

Sürücüsüz otomobiller, tır sürücüleri ve taksiciler düşüncesince gözdağı meydana getirmeye başladı. Fabrikalarda robotlar işçilerin yerini alıyor, yapay zeka ise alkan yakalıların peşinde.

Henüz ortaya çıkalı sert levent boylu müddet olmasa da dronelar caba şimdiden kargocuların işini almaya hazırlanıyor. Peki, gelecekte insanoğlu ne meslekleri yapabilecekler?

Tüm adımlarınızı izleyecek: WiGait

Tüm adımlarınızı izleyecek: WiGait

WiGait adlı duvara kurup takma kablosuz sistem, giyilebilir alet algımızı değiştiriyor. Duvara monte…

Facebook, AirBnb, Dropbox, LinkedIn kabilinden firmaların yatırımcısı Greylock Partners’tan Josh Elman, geçtiğimiz günlerde yayınladığı listede gelecekte de mevcut olmasını beklediği yedi mesleği yazdı.

Josh Elman’ın peşi sıra gayrı adlı sanlı yatırımcılar ve girişimcilerin de katkısıyla ortaya şahısların mevcut olabildiği on üç düzentileme sektörü ortaya çıktı.

– Yapay Zeka

-Arttırılmış Gerçeklik

-Sanal Gerçeklik

-Drone Teknolojisi

-Robotik ve otomasyon

-Genetik

-İnsan ve Yapay Zekanın birlikte araya getirilmesi

-Veri Bilimi

-Blockchain

-Nesnelerin interneti

-Nanoteknoloji

-Kuantum hesaplama

-Üç boyutlu baskı

İnsan, yaratıcılığın bulunduğu gelişigüzel bölgede olacak!

Yukarıda bahsedilen düzentileme alanları, belli başlı birlikte sistematiği bulunan alanlardan aşırı yaratıcılık mucip birer alan. Yapay zekanın günümüzden 20-30 sene sonra insanoğlu seviyesinde birlikte zekaya ulaşacağını düşünürsek, tamamı bu düzentileme sahalarında şahısların bulunması banko gerekiyor diyebiliriz.

17-05/02/robotlarin-elimizden-hemen-almayacagi-meslekler-sdn-1493753966.jpg

Tabii ki, gelecekte yapay zeka önceki bizim zeka seviyemize ulaşacak ve aşırı endamsız birlikte müddet sonradan bizlerden aşırı hâlâ cin fikirli birlikte duruma gelecek. Ancak o vakte derece bu düzentileme alanlarındaki işlerin robotlar çeşidinden ele geçirilme ihtimali enine boyuna az görünüyor.

Peki, şayet yapay zeka şahısların icra ettiği tamamı işleri yapabilecek duruma gelirse ne olacak? Teknoloji dünyası bu mevzuda nice ayrımlı görüşe sahip.

Kimileri ülkelerin vatandaşlarına çalışmasalar da aylık ödeyeceğini, her insanoğlunun zenginlik zarfında yaşayacağını kanıt ederken kimileri aşırı birlikte tomar insanoğlunun aylak kalacağını, ekonominin çökeceğini ve halkın yoksulluk zarfında yaşayacağını düşünüyor.

Robotların doğrudan elimizden alamayacagı meslekler.jpg

Başka birlikte ekip ise bunların hiçbirinin ehemmiyetli olmadığını, robotların insanlığın sonunu getireceğini düşünüyor.

Tüm bu mitleri birlikte kenara bırakırsak, şayet gelecekte yapacağınız işinize hâlâ değişmeyen vermemişseniz ve ya tağyir imkanınız varsa, yapay zekanın birlikte müddet hâlâ ulaşamayacağı yaratıcılığa ait mesleklere yönelmeniz yapay zeka devrimine huzur ıvır zıvır de olsa birlikte ilaç almanızı sağlayabilir.

::Sizce yapay zeka devrimi ondan sonra ne olacak?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

1 YORUM

CEVAP VER