Note7 için son kez güncelleme yayınlanacak!

0
142

Patlama vakaları ile geçtiğimiz yıla damgasını vuran Note7, Samsung’a baş döndürücü pahalıya mülk olmuştu. Satışını durduran ve satılan Note7’lerin art çağırılması dair tetik davranan Samsung, çöküntü yönetimini değerli ortak biçimde gerçekleştirmişti. Ancak kullananların bu mevzuda Samsung denli tetik davranmadığı ortaya çıktı.

Samsung, operatörler vasıtasıyla kimi alanlarda Note7 düşüncesince mecburi kendi kendine yüklenen güncelleme yayınlamıştı. Bu güncelleme ile Note7‘nin yükleme seviyesi %50‘de sabitleniyordu. Ancak bu girişimlerin caba kullanıcıları caydırmadığı yetmediği ortaya çıktı.

1480587864_spiralbinder-2016-4448-015.jpg

Samsung demin de Note7 düşüncesince akıbet defa güncelleme yayınlayacak. Note7’ye OTA üstünden mecburi yerine yüklenecek bulunan bu güncelleme ile Note7‘nin şarj edilme özelliği durdurulacak. Ayrıca güncelleme ile Note7’ler kullanıma tamamen kapatılacak. Eğer Note7 sahibiyseniz kendi kendine yerine yüklenen bu güncelleme sonrası cihazınızı katiyen kullanamayacaksınız.

Tabii Note7’yi kıymetlendirmek düşüncesince CFW yükleyebilirsiniz. Ancak CFW yükledikten sonradan cihazda meydana doğacak tek sorundan Samsung mesul olmayacaktır.

Kaynak: TEKNOLOJIOKU.COM

CEVAP VER