Nintendo Switch Android tabanlı mı?

0
486

Android ROM‘ları ile yakından ilgilenenler Cyanogen kadrosunu kesinlikle duymuştur. Android cihazları tabiri caizse himmet dair uçuran Cyanogen Mod ekibi, geçtiğimiz aylarda şaşırtı müşterek halde kepenkleri indirmişti. LineageOS ismi altında faaliyetlerine bitmeme fail ekip, Nintendo’nun ortalığı kasıp kavuran dubara konsolu Switch üzerine müşterek ekipman açıklamalarda bulundu.

Cyanogen ekibinden Kirt McMaster, Nintendo’nun evvel özellikle Switch’e işletim sistemi gerçekleştirmek için Cyanogen ile itilaf etmek istediklerini ancak Cyanogen’in benimsediği görüşe namüsait bulunduğu düşüncesince bu teklifi arka çevirdiklerini belirtti. Kirt McMaster başkaca nikbet edilen müşterek probleminin da yanıtını verdi.

Nintendo Switch‘in ne işletim sisteminin altyapısını kullandığı bilinmiyordu. Ancak tahminler tercihin Android‘den yana kullanıldığı yönündeydi. Kirt McMaster, Nintendo Switch‘in Android altyapısını kullandığını ve özelleştirilmiş bir Kernel‘in bulunmadığını belirtti. Yani Nintendo Switch düşüncesince boğunuk müşterek Android işletim sistemi diyebiliriz.

1490167268_switch.jpg

Yavaş aheste unutulmaya başlanan Cyanogen ekibi yöntemince ayaklarına mevrut fırsatı tepmiş kabilinden görünüyor. Eğer Nintendo, Switch’e Android oyunlarının gelmesi düşüncesince değişik müşterek ekipman ile anlaşırsa Cyanogen başını taşlara vurur.

Kaynak: TEKNOLOJIOKU.COM

CEVAP VER