Microsoft, Windows 10 S’yi duyurdu

0
457

Microsoft, Windows 10’un acemi ortak sürümünü başlattı. Windows 10 S kendisine bilinen bu yazılım, rüçhan kendisine pedagoji bilimi alanı düşüncesince bütçeli bilgisayarlara müteveccih geliştirilmiş.

Windows 10 S, az tesisat ihtiyaçları ve şimdi ıvır zıvır kurulum boyutu ile az uç bilgisayarlarda çalışabilmesi düşüncesince hızlandırılmış ve şimdi çabuk çalışacak biçimde tasarlanmış. Oturum açılış işlemi, bire ortak donanımdaki Windows 10 Pro’dan şimdi çabuk ve önyüklemesi kısaca 15 saniye sürüyor. Okullar ayrıca, ortak USB sürücüsü ile çabucak aşkın aleti yapılandırabilecek. Önceden yapılandırılmış alternatifleri kullanarak, sürücüyü sadece ortak Windows 10 S sistemine takmak, PC’yi ilkin yapılandırılmış ayarlara gereğince ayarlamasına illet olur.

1493789586_windows-10s.jpg

Ancak Windows 10 S ve Pro arasındaki en iri farklardan biri, Windows 10 S’in sadece Windows Mağazası’ndaki uygulamaları çalıştırmasıdır. Geliştiricilerin bulunan uygulamaları sunması ve kullananların bunları yüklemesi düşüncesince Windows Mağazası’nı kullanımı gerekecek. Her zamanki gibi, Microsoft Store’daki topu topu uygulamaları özlük kontrolünde tutacak.

Windows 10 S, bu yaz 189 dolarla başlamış olan fiyatlarla acemi pedagoji bilimi bilgisayarlarında görünecek ve Minecraft’a parasız abonelik, Eğitim Sürümü ve Microsoft Teams ile Eğitim düşüncesince parasız Microsoft Office 365 de engelleme olacak. Şu an özbeöz Windows Pro bilgisayarları kullanan okullar, Windows 10 S’yi parasız alacaklar.

Kaynak: TEKNOLOJIOKU.COM

CEVAP VER