Mercedes, enerji depolama üniteleri geliştirdi

0
220

Araba üreticileri, elektrikli otomobillerini tüketicilere değdirmek hararetli düzen birlikte konkur içindeler. Bu konkur hoppadak araba istihsal sürecinde değil, enerji depolama sistemleri ihya sürecinde de kendini gösteriyor. Tesla’nın Powerwall planlarını netleştirmesinin ardından, Mercedes-Benz Energy, enerji depolama sistemleri ine müteveccih ehemmiyetli adımlar atıyor.

Taşınabilir türbin: Waterlily

Taşınabilir türbin: Waterlily

Prize ulaşmanın gibi bulunmadığı yıllarda Waterlily desteğe yetişiyor. Taşınabilir türbin, hem…

Çoklu, bütünleşmiş bağlantı

Geliştirilen yeni depolama lityum yükün hücreleri, ev çağ sistemleri yahut yel türbinleri çeşidinden imal edilen enerjiyi ambarlamak düşüncesince kullanılabilir. Her batarya paketi 2,5 kWh kapasiteye cemaat ve sistemin parçalı yapısı bütün kapasitesi 20 kWh olacak halde kıl payı sekil batarya paketine denli artırılabilir. Her birim, kompakt birlikte blok yapıdadır ve piller iyi birlikte zevahir düşüncesince sıralanmış birlikte halde dizilebilir ve duvara montaj edilebilir.

17-04/24/mercedes-enerji-depolama-shiftdelete.jpg

Kurulum maliyeti: 10.000 dolar

Üretilen aşkın enerji ile şebekeyi bakmak adına piller ile depolamak, ev sahiplerinin elektrik ünite fiyatının fiyatlı bulunduğu maça saatleri süresince depolanan enerjiyi istimal olanağı tanıyarak tasarruf sağlıyor.

17-04/24/mercedes-enerj-shiftdelete.jpg

Mercedes Benz yöneticileri depolama ünitelerine şişman birlikte bulunduğunu ve İngiltere’de başlamış olan bu projenin Almanya ve Amerika ile bitmeme etmesini planladıklarını belirtiyor. Fiyatlandırma ayrımlılık gösterecek olsa da raporlar ölçün birlikte ev sistemi kurulum müdahale maliyetinin tahminî 10.000 dolar yöresinde olacağını öne sürüyor.

:: Sizce Mersedes’in bu hamlesi başarıya ulaşabilir mi?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER