Matrix’teki gibi kaset ile Kung Fu öğrenme gerçek oldu!

0
49

Yıllardır birlikte şeyleri bellemek düşüncesince derinlemesine müddet uğraşmak gerekiyor. Dövüş sanatlarında eli uz edinmek istiyorsak, hayatımızı buna adamamız gerekiyor. Ya da hekim edinmek istiyorsak, senelerce tabiplik üzerine eğitim almamız gerekiyor. Matrix filmimizde ve G.O.R.A’da da gördüğümüz oyunluk esas oldu. Bilim insanları, beyne bilgelik aktarmanın alternatifini buldular! 

Matrix’in önceki sahnelerinden birinde Neo’ya dövüş sanatlarını belletmek üzere aracısız beynine bu bilgiler kaydediliyordu. HRL Laboratuvarı araştırmacıları çeşidinden mevcut uygulayım bilimi ile ıvır zıvır ölçekte bilgilerin aktarabileceği açıklandı. Bir pilotun beyninde toprak meydan yalıtım sinyalleri, alışılagelen birlikte bireye aktarıldı.

Bir başlıkla pilottan tahsil edilen detayları ayrıksı birlikte başlıkla ele geçiren bireylerin tayyareci becerilerinde alışılagelen şahıslara layıkıyla %33 şimdi dobra bulunduğu ortaya çıktı. Bu düşünceyle gitgide hacısı hocası evinde bile olabilecekmiş kabilinden görünüyor.

Kaynak: TEKNOLOJIOKU.COM

CEVAP VER