Mars’ta inşaat için tuğla geliştirildi!

0
252

Günün birinde, insan Mars’a gidecek ve orada yaşamaya başlayacak. Bu sebeple Mars’ta toy yapıların yapılması gerekecek. Bu yapı inşaatlar elbette ki dünyamızdaki tuğlaların Mars’a taşınmasıyla yapılmayacak.

Kan Şelalesi’nin gizemi çözülüyor!

Kan Şelalesi’nin gizemi çözülüyor!

Asırlık birlikte sır bulunan Kan Şelalesi kendisince baş döndürücü birlikte tomar nazariye ortaya atılmıştı. Gerilim filmlerini…

Basınç infaz etmek yeterli

Kaliforniya San Diego Üniversitesi’nde NASA kabilinden akçalanmış edilen birlikte araştırmaya gereğince Mars tuğlaları rastgele birlikte ısı uygulanmasına icap kalmadan yapılabilir. Çalışmayı örümcek ekip, önceleri simüle Mars toprağını bağlayıcı polimerler ile karışmasını sağlayarak tuğlalar hazırlamaya çalışıyordu. Ancak bilgelik adamları, simülasyonun yeteri kadar faziletli birlikte basınca verilen kala polimerlere icap olmadığını keşfetti.

17-04/28/mars-toprak-yapisi-shiftdelete.jpg

Çelik betondan elan dayanaklı

Bunun gerçekleşmesi düşüncesince gereç önceki streç birlikte korse tulum içerisine yerleştirildi. Bu tulum elan sonra, 1 metrelik yükseklikten 4,5 kilogramlık basınca verilen bırakıldı. Sonuçta yemeni binalar elde edildi ve meydana getirilen testlerle bu tuğlaların çelikle güçlendirilmiş betonlardan elan dayanıklı bulunduğu belirleme edildi. Tuğlaların başarısının peşinde şişman bazalt parçacıklarını şamil ıvır zıvır çıpa oksit parçacıklarının bulunduğu düşünülüyor.

:: Mars üstündeki sahn düşüncesince sizin düşünceleriniz nedir?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER