Laboratuvarda tavuk ve ördek eti üretildi

0
119

Tavuk yapılmaksızın yumurta, inek yapılmaksızın süt üretiminin yapılacağı günlere güvenli adımlarla ilerlerken, birlikte öteki etap bulunan hayvansız et üretimi testi başarıyla gerçekleşti.

Drone arılar sahn kurtaracak!

Drone arılar sahn kurtaracak!

Bilim adamları dünyayı muntazır tehlikeye erinç teknolojik analizör geliştiriyorlar. Arılar nesli…

Memphis Meats, “daha güzel et, elan güzel dünya” sloganıyla laboratuvar süresince et üretimine müteveccih çalışmalarını sürdürüyor. Daha ilk sığır eti üreten, ayrıca köftesini de özne şirket, bu kez kümes hayvancılığına müteveccih çalışmalarını duyurdu.

Laboratuvar süresince imal edilen et metin olabilir mu?

Memphis Meats, hayattaki nice ülkenin aşındırmak kültüründe ehemmiyetli birlikte noktayı bulunan tavuk ve lazımlık etini laboratuvar süresince üretmeyi başardı. Böylelikle laboratuvar menüsüne yanmış tavuk ve birlikte hapaz turuncu lazımlık de ekleme oldu.

17-03/17/laboratuvar-et-aretimi-shiftdelete.jpg

Hücrelerin kültürlenmesi ile meydana getirilen bu üretimde, hayvanlara rastgele birlikte zarar verilmiyor. Laboratuvar süresince et üretimiyle hayvancılıktaki yiyecek, su, ihtimam maliyetlerinin ortadan kalkması amaçlanıyor. Şirket ayrıca, Daha güzel et, elan güzel dünya sloganıyla et üretiminin elan metin birlikte biçimde yapılacağını, bayağı hayvancılıktaki ette parazit oluşumunun önüne geçileceğini belirtiyor.

Laboratuvar süresince daha temiz ve elan metin et üretiminin beraberinde kültürleme ile üretimin yer düşüncesince de yararları bulunuyor. Hayvancılıkta, yer düşüncesince ehemmiyetli birlikte sıkıntı bulunan havaya sera gazı salınımının da önüne geçilebilecek. Peki bu tavukları tığ ne devir yiyebileceğiz?

17-03/17/laboratuvarda-et-shiftdelete.jpg

Birçok ilmî ve Teknolojik çalışmada bulunduğu kadar laboratuvarda et üretiminin de önündeki en şişman sıkıntı maliyet. Bu yöntemle imal edilen 1 kilo tavuğun bedeli şu an 9000 dolar seviyelerinde. Daha ucuza çıkmak düşüncesince çalışmalarını sürdüren şirket, 2021 senesinde etleri müşterilere sunmayı planlıyor. Sadece beş altı sene zarfında gıda ve teknoloji anlayışımız ile buna ilişkin mesleklerde ehemmiyetli değişimler yaşanacak kadar görünüyor.

:: Sizlerin laboratuvar süresince gıda üretimi ile alakalı düşünceleriniz nedir?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER