Kelliğin çözümü yanlışlıkla bulundu!

0
509

Kellik problemine çözüm bilmek için bu vakte derece nice formül izlendi. Yılan yağları ve sarımsak kabilinden analizör maatteessüf ki kelliğe çare olmadı. Bilim insanlarının emekleri da kellik sorunu için ehliyetli olmadı. Ta ki bugüne kadar. 

Bilim kullanmakta olanları kelliğin çözümünü bu kez bulmuş olabilir. Hem de yanlışlıkla. Birçok ilmî sonucun ortaya çıkmasında bulunduğu kabilinden kellik problemininin çözümü de bambaşka müşterek deneyim üstünde çalışırken ortaya çıkmak UT Güneybatı’daki müşterek cildiye ekibi, bulunmaz mevcut müşterek dokunmabana kalıtım bilimi formunu araştırırken bilincinde yapılmaksızın sezinleme yaptı.

Araştırma ekibinden Dr. Lu Le, “Bu projeye muhtemelen birtakım tümörlerin nite oluştuğunu idrak etmek için başlamıştık. Ancak bu süreçte saçların illet griye dönüştüğünü ve saçların aracısız ortaya çıkmasına illet bulunan hücrenin kimliğini keşfetmeye başladık” dedi.

Araştırmacılar, KROX20 anlı şanlı müşterek proteini araştırıyorlardı. Bu süreçte deri hücrelerinin kıl şaftına dönüştüğünü keşfettiler. Fareler üstünde meydana getirilen deneye KROX20 üreten hücreleri sildiklerinde saçlarının uzamadığını farkettiler.

Ekip ayrıca, köken göze faktörü (SCF) ismi maruz müşterek proteinin saç pigmentasyonu için yiyecek bulunduğunu keşfetti. Ekip, farelerin modellerinde saç üreten hücrelerden SCF genini sildiğinde ise hayvanların saçlarının beyaza dönüştüğünü gördü.

1494238005_7.jpeg

Bu araştırmanın geleceği, KROX20 proteininin üretiminin insanoğlunun yaşlanmasıyla nite kesildiğinin beraberinde SCF geninin emek harcamayı bırakıp boz saçları yaratmasına illet bulunan şeyleri anlamaya idman dair olacak.

Araştırma, yaşlanmanın tetikleyicileri karşı enteresan müşterek düşünüm sunuyor. Ancak şimdi yararcı müşterek kurda kellik karşısında mücadele edebilecek müşterek minval olabilir.

Kaynak: TEKNOLOJIOKU.COM

CEVAP VER