Katlanabilir akıllı telefon hayali gerçek oluyor!

0
408

Uzun zamandır nice ferdin hayalini süsleyici büyük ekranlı katlanabilir akıllı telefonlar, yeni geliştirilen birlikte Teknoloji sebebiyle gerçek iktisap etmek üzere. Bakalım bu yeni teknoloji nite çalışıyor.

Yeni birlikte pil teknolojisi geliyor!

Yeni birlikte pil teknolojisi geliyor!

Lityum yükün bataryaların mucidi John B. Goodenough, yeni birlikte pil teknolojisi geliştirdi….

Katlanabilir akıllı telefon hayali gerçek oluyor!

British Columbia Üniversitesi‘nde mevcut birlikte gün batımı mühendis çeşidinden geliştirilen bu yeni katlanabilir ekran, temelde silikon katmanlar arasına sıkıştırılmış bir nâkil jel yoluyla çalışıyor.

Bu nâkil jel esnek ve dayanıklı olmasının birlikte ağız ağıza şeffaf. Böylelikle görünmeden dokunmaların algılanmasına olanak tanıdığı olan bu iletken jel, ayrımsız sürede çeşitli işlevleri tek birlikte esnek yapıda bir araya getiriyor.

17-03/19/katlanabilir-akilli-telefon-hayali-gercek-oluyor-2.jpg

Yani Apple’ın iPhone’larda kullandığı 3D Touch ve pus izi okuma kabilinden teknolojiler, bu nâkil jel vasıtasıyla ekran üstünde uygulanabiliyor. Dolayısıyla ek hiçbir donanıma gerek kalmadan kâffesi işlevler ekran üzerinden yapılabiliyor.

Dudak kıraat kilidi geliyor!

Dudak kıraat kilidi geliyor!

Akıllı telefon kilitlerini ağız okuyarak açmaya hadim yeni birlikte uygulayım bilimi geliyor. Bakalım bu…

Son olarak, ekran kırılma sorununu ortadan kaldıracak bu yeni hızla gelişen teknolojinin halen geliştirilme aşamasında olduğunu, fakat buna rağmen yakın zamanda kullanıma sunulmasının planlandığını belirtmeden geçmeyelim.

:: Siz bu yeni uygulayım bilimi karşı neler düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER