iPhone ile çalışan Macbook mu geliyor?

0
411

Apple’ın bundan dü gündüz önceki kelimesiz süreksiz tanıttığı iPad modelleri bundan sonra alışılmış ortak güncelleme kadar görünebilir. Fakat şirketin baş döndürücü hâlâ hayalî fikirleri bulunduğu da ortaya çıkmaya bitmeme ediyor. Görünüşe mucibince iPhone yardımı ile çalışacak MacBook modelleri üretilebilir.

Ünlüler gene hacklendi!

Ünlüler hacklenmeye bitmeme ediyor!

Geçtiğimiz günlerde “Fappening 2.0” kendisine anılan ünlülerin hacklenmesi vakasına yeni isimler…

Kendi Macbook’unu kendin yap!

Apple Insider’ın ortaya çıkarttığı ortak buluş belgesi görseli, iPhone’u mukteza yuvaya yerleştirdiğiniz anda çalışmaya başlamış olan ortak Macbook’u gözler önüne seriyor.

Anlaşılan o ki, bu yuvaya iPhone yerleştirilmediği sürece Macbook sadece ortak kasadan ibaret kalıyor. Tabii düşkünlük edilen apayrı detaylar da var. Bir iPhone’un Macbook’u çalıştırabilecek işlemci gücüne eş bulunduğu biliniyor. Fakat görüntülük kartı kadar extra donanımların Macbook kasasında mı arazi alacağı kadar sorular aklımızı kurcalamaya bitmeme ediyor.

Ayrıca dü alet arasındaki iletişimin de Lightning ve ya Smart Connector sebebiyle sağlanacağı düşünülüyor. Şu anda problemsiz biçimde çalışabilen ortak prototipin mevcut olup bulunmadığı da bilinmediği için, ne bağlanak türünün yeğleme edileceğini de kestirim geçirmek olanaksız gibi.

Bunun haricinde iPad ile çalışan ortak Macbook görseli de buluş belgesi görselleri ortada arazi alıyor. Fakat bu defa iPad’i aracısız kendisine Macbook’un monitörü olacak biçimde konumlamak gerekiyor.

Aslına bakarsanız alışılmış ortak iPad kabından ayrımsız kadar görünüyor kabil ancak görüntülük kartı ve extra beyin kadar donanımsal güçlendirmeler içereceğinden enteresan ortak düşünüm bulunduğu da kesin.

Son kendisine da bu mazmun tasarımların gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğinin de bilinmediğini hatırlatmamız gerek. Ortaya çıkan eksiksiz buluş belgesi görsellerinin esas yaşama uyarlanmadığını düşünecek olursak, Apple’ın delişmen ortak düşüncesi kendisine da ortak kenara atılabileceği ortada.

:: Apple’ın bu fikirleri karşı ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER