iOS 11 ile App Store’dan 200 bin uygulama silinecek!

0
442

Apple, Eylül ayında tanıtacağı acemi iPhone modellerinin arkası sıra kestirmece birlikte hafta sonraları iOS 11 güncellemesini kullanıcılar ile buluşturacak. Bir baş döndürücü teceddüt ile doğacak bulunan iOS 11 ile App Store‘a şişman birlikte darbe indirilecek.

Bildiğiniz gibi iOS 10.3 güncellemesi ile hemen 32 Bit mimarisi ile etkin çalışmalar düşüncesince birlikte uyartı eklenmişti. 64 Bit ile etkin iOS cihazları yavaşlatan 32 Bit destekli uygulamaların, güncellenerek 64 Bit’e ahenk sağlaması gerektiği geliştiriciler ile paylaşılmıştı.

Ancak hala App Store‘da 64 Bit‘i desteklemeyen binlerce infaz arazi alıyor. iOS 10.3 ile 64 Bit desteği olmayan uygulamaların Ayarlar menüsünde listelenmesinin arkası sıra Apple’ın bu bap üzerine henüz kaba yaptırımlarının olabileceği ortaya çıktı.

1489992523_ios-11.jpg

Söylenene gereğince Apple bundan böyle App Store’da 64 Bit desteği olmayan uygulamaya arazi vermeyecek. Bu da kûhi el altında 200.000’e benzeyen uygulamanın mağazadan kaldırılması anlamına geliyor.

Geliştiricilere verdiği dayanak ile müspet eleştiriler meydan Apple, bundan böyle özlük platformunu koruması icap ettiğinin farkına varmışa benziyor. Bakalım geliştiricilerin kaçı App Store’daki uygulamalarını 64 Bit yardımıyla güncelleyecek?

Kaynak: TEKNOLOJIOKU.COM

CEVAP VER