iOS 10.3’te uyumsuz uygulamalar listeleniyor

0
43

Apple, derinlemesine süredir geliştiricileri uygulamalarını 64 bite güncellemeleri düşüncesince uyarıyor. iOS 10’un betalarından itibaren ise eski uygulamaların açılışlarında uyumsuzluk bildirimi yaparak bu uygulamanın ipini çekeceğinin sinyalini vermişti.

iOS 10.3 Beta 7 yayınlandı

iOS 10.3 Beta 7 yayınlandı

Apple, iOS 10’un üçüncü şişman boşluk güncellemesi bulunan iOS 10.3 sürümünün yedinci betasını…

Uyumsuz uygulamalar listeleniyor

iOS 10’un sonuç şişman boşluk güncellemesi bulunan iOS 10.3 ile geliştiricilere sonuç uyarılarını işleyen şeriklik eski uygulamaların iOS 11‘de çalışmayacağını bildirmişti. iOS 10.3’ün sonuç betaları ile beraberce ayarlar uygulamasına uyumluluk bölümü ilaveten kullanıcıları eski uygulamaları silmeleri dair uyarıyor.

Apple’ın iOS 10.3’e eklediği hassa sebebiyle bundan sonra derinlemesine süredir güncellenmeyen uygulamalar listeleniyor. Böylece cihazınızı yavaşlatan yahut iOS’un sonuç sürümü ile çakışma yapabilecek uygulamaları kolaylıkla belirleme yazar silmenizin önü küşade oluyor.

17-03/16/ios-103-uygulama-uyumlulugu.jpg

iOS cihazınızda Ayarlar> Genel> Hakkında> Uygulamalar kısmına girdiğinizde eski, gizil adına aleti yavaşlatabilecek yahut cihazınızda sorunlara etmen olabilecek uygulamaların sıralaması görüntüleniyor. Uygulamalara dokunulduğunda güncellemeleri arama kılmak düşüncesince Apple Store bağlantısı kuruluyor. Eğer uygulama silinmişse hâlâ aşkın bilgelik düşüncesince geliştirici ile iletişime geçilmesi uyarısı veriyor.

17-03/16/ios-103-uygulama-uyumlulugu-2.jpg

Apple, ayarlara eklediği bu hassa ile 64 bit uyumluluğu sıfır uygulamaları listeleyerek iOS cihazlardan silinmesini sağlamaya çalışıyor. Ayrıca resimde gördüğünüz kadar şirketin iOS 11‘i beklemeden birtakımı uygulamaları App Store’dan silmeye başladığını da anlayabiliyoruz.

:: Apple’ın 32 filo uygulamalara erinç bulunan tutumunu kesinlikle değerlendiriyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER