Gezegeni yok olmaktan kurtaracak teknoloji!

0
272

NanoTeknolojide yaşanmış bulunan gelişmelerle enerji üretimine müteveccih inovatif girişimler çabucak artıyor. Moleküler yaprak ile bundan sonra çağ paneli olmadan, güneşten enerji istihsal etmek mümkün.

Amerika'nın çekirdeksel tabanca testlerinin görüntüleri!

Amerika’nın çekirdeksel tabanca testlerinin görüntüleri!

Amerika’nın, geçmişten günümüze derece yaptığı çekirdeksel tabanca testlerinin görüntüleri…

Üretilen karbonmonoksit, mahrukat yerine baştan kullanılabilir

Çevre üzerinde insanoğlu tarafından meydana getirilen etkiyle gerçekleşen iklim tartışmaları onlarca senedir bitmeme ediyor. Birçok araştırmacı, sınai karbon fut izimizi azaltmak düşüncesince ayrımlı yenilikler üstünde çalışıyor. Bunlardan birisi de moleküler yapraklar.

17-03/20/molekaler-yaprak-enerji-shiftdelete.jpg

Indiana Üniversitesi’nden müşterek araştırı ekibi, evren atmosferinde karbondioksiti art tahvil etmek düşüncesince toy müşterek kere keşfetti. Ekip kabilinden mensur edilen molekül, ışık yahut elektrik ile sera gazını karbon monoksite dönüştürebiliyor. Moleküler yaprak, bu yönüyle şimdiye kadarki en can alıcı karbon azaltma yöntemi yerine gösteriyor.

Yanan karbonmonoksit, karbondioksit derece dolgunca oranda enerji yayabiliyor. Ekibin çalışması, tahvil çevrimini elan velut bir duruma getirerek ve çağ enerjisini kullanarak bu karbondioksit oluşumunu azaltabilir.

Molekülün nanografen yapısı, çağ ışığını iri oranda emen yoğun renktedir. Güneş ışığından mevrut enerji, karbon dioksitten karbon monoksit istihsal etmek düşüncesince molekülün renyum motoru kabilinden kullanılır.

17-03/20/molekaler-enerji-sera-gazc-shiftdelete.jpg

Moleküler yaprak, karbondioksit kaynaklı sera gazı etkisiyle uğraş edilmesine müzakere görevlisi olur. Sanayi devriminden bu yana, sonuç 150 yılda kâffesi adamlık yerine karbondioksit seviyelerini 280 ppm’den 400 ppm’e yükselttik. Bilim insanları, insanoğlu kabilinden imal edilen sera gazlarının, yüzde 95 olasılıkla sonuç 50 yılda Dünya’nın sıcaklığını artırdığını onama ediyor.

Ekip başkaca renyum elementini baş döndürücü elan yayılmış ve ehven bulunan manganez ile değiştirmenin yollarını arıyor. Fakat moleküler yaprak bu iyileştirmeler yapılmaksızın bile, iklim değişikliğini tevkif çabalarında çelimli müşterek taşıt olacaktır.

:: Moleküler yaprak teknolojisi üzerine ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER