Geleceğin Wi-Fi ağı böyle olacak!

0
270

Çoğu devir Wi-Fi ağları, çokbilmiş telefonlarımızda bulunan hücresel veriden, hâlâ aceleci müşterek biçimde bizlere genel ağ bağlantısını sunuyor. Fakat gelişigüzel kullanıcının Wi-Fi ağlarından yakındığı müşterek tane müşterek madde bulunur ki o da malum ansızın müşterek tomar insan ağabey bağlandığı devir yaşanmış bulunan yavaşlamalar ve bağlantı sorunlarıdır.

Daha aceleci Wi-Fi geliyor

Daha aceleci Wi-Fi geliyor!

Cep telefonları ve tabletler düşüncesince aşırı hâlâ aceleci bağlantı olanağı sağlayacak dünkü Wi-Fi standardı…

Geleceğin Wi-Fi ağı hakeza olacak!

Teknolojinin akıbet çaba geliştiği bugünlerde, bu sorun karşı icraat yürüteç doktora öğrencisi, bizlere daha hızlı ve kaliteli ağ hizmeti sunmayı planlıyor. Kızıl ötesi şua kullanarak aceleci data akışı ve yanlışsız müşterek genel ağ ağ hizmeti sunması düşüncesince geliştirilen bu plan sayesinde, hâlâ ümranlı müşterek ağ teknolojisi ile karşılaşabiliriz.

Eindhoven Teknoloji Üniversitesi’nde doktora talebesi olan Joanne Oh, çeşidinden öne verilen bu proje, hâlâ aceleci müşterek genel ağ bağlantısı vaat ediyor. Joanne‘in projesine uyarınca kablosuz ağ bağlantısındaki data akışını, enfraruj şua ile sağlayacak. Böylece ışık hızındaki veriler bizlere hâlâ dar müşterek biçimde ulaşarak, nitelikli müşterek kablosuz ağ bağlantısı deneyimi yaşayacağız.

17-03/18/gelecegin-wi-fi-agi-boyle-olacak.jpg

Teorik adına bu projeden bahsedecek olursak, 40 Gbps hızına derece bulunan data bağlantısını problemsiz müşterek biçimde aktaran kızıl ötesi şua için, ışık antenleri ansızın müşterek tomar enfraruj şua gönderir. Bu gönderilen ışınlar dikme adına akıllı telefonları ve tabletleri maksat alarak, ansızın müşterek tomar insan müşterek tomar insan kablosuz ağabey bağlansanız üstelik kesintisiz müşterek internet deneyimi yaşamamıza imkân sağlayacak.

Fakat bu projedeki Joanne’in önüne çıkan en iri bariyer ise, kızılötesi ışınların Wi-Fi sinyalleri üzere duvardan geçemiyor olması. Bundan ötürü kızılötesi tabanlı müşterek sistemine bulunan erbap müşterek evin, gelişigüzel odasında müşterek temel antene erbap olması gerekiyor.

Doktora öğrencisinin bu projesi şayet gerçeğe dönüştürülse, Wi-Fi bağlantılarında yaşanmış bulunan çökmeler ve yavaşlamaları tarihe karışacak. Şu enstantane bu plan düşüncesince konkre adımlar atılmadı, fakat ilerleyici devir içinde Joanne’in yüzüne gülecek bir tanesi elbette çıkacaktır.

:: Geleceğin Wi-Fi ağı karşı ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER