Geleceğin uçan arabalarına adım adım!

0
257

İsrail havacılık firması Urban Aeronautics, akıbet iptidai altı yıldır, AirMule kendisine da tanıdık VTOL (Dikey Kalkış ve İniş) uçakları geliştiriyor. Şirket, çalışmalarını askeri uygulamalara müteveccih yapıyor olsa da tanıtımı meydana getirilen aracın, çırçıplak yaşamda kullanıma akla yatkın bulunduğunu belirtiliyor.

Güneş enerjisinde ehemmiyetli buluş!

Güneş enerjisinde ehemmiyetli buluş!

Bitki dünyasından esinlenen araştırmacılar, bulunan devir enerjisi ambarlama sahasını yüzdelik 3,000…

Elektrik gidiyor hidrojen geliyor!

Dört yolcu transfer kapasitesi bulunan CityHawk, ilkin müşterek tayyareci kabilinden arama edilecek. Bununla birlikte, muktezi enfrastrüktür kurulduktan sonradan uçuşların ağız ağıza kendi kendine tayyareci kabilinden yapılması hedefleniyor. Kompakt müşterek yapısı bulunan araç, sıfır karbon emisyonu ile çalışacak. CityHawk elektrikli Ehang 184 geçici uçağının aksine, önceki başlangıçta tepkili uçak yakıtı ile güçlendirilecek. Yakıt olarak 700 amerikan pas basınçlı nakit hidrojen kullanılacak. Hatta ilerleyici aşamalarda, yakıt hücrelerine yahut çarpıcılık motorlarına bulunan gereksinimi ortadan kaldırarak hidrojenin, hususi kendisine mutasavver bir turboşaft motorunu aracısız beslediği müşterek meslek kullanılabilir.

17-04/18/ucan-arabalar-urbanaero-shiftdelete.jpg

Beş sene bekleyivermek gerekiyor

Test uçuşları halen bitmeme fail CityHawk pervaz sırasında arızalanırsa, paraşüt sistemi ile emniyetli gerileyiş sağlanacak. Bu imtihan uçuşlarıyla uçan otomobilin kalkış ve gerileyiş esnasındaki kontrolü hâlâ da hassaslaştırılmaya çalışılıyor. Urban Aeronautics’e göre, bu uçan otomobilin geliştirilebilmesi düşüncesince iptidai sene gerekiyor.

Şu an düşüncesince tasarımı ve yakıtı kendince bilgelik maruz araç kendince teknik detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya bitmeme edeceğiz.

:: İlk huzur örnek uçan araba düşüncesince ateşli mısınız?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER