Felçli kişiler için yürüme robotu yapıldı

0
332

Toyota, sonuç senelerde robotik dalında önemli projelere imza atıyor. Son robotik emek harcaması ise esenlik sektörüne müteveccih oldu. Yürüme kaybı bulunan şahıslar düşüncesince imal edilen Welwalk WW-1000 robotu, muhtelif klinikler ve rehabilitasyon merkezleri düşüncesince kiralanabilecek.

Ayakkabı düğümünün çözülme nedeni!

Ayakkabı düğümünün çözülme nedeni!

Ayakkabı düğümlerinin yürüme sırasında çözülmesi, her insanın asap bozucu günce müşterek rutini….

Welwalk WW-100

Alt ekstremite felci yahut başka hastalıklarla yürüme kaybı bulunan şahısların rehabilitasyonunu iletmek düşüncesince geliştirilen Welwalk WW-100 robotu, sonbahardan itibaren hizmete giriyor. Basit ve sade müşterek dizaynı bulunan robotun kullanması ince kolay. Tüm işlevler merkezi müşterek dokunmatik açık oturum ile arama edilebiliyor. Her hastalanmış düşüncesince ayrı sıkıntı ayarı ile insana hususi otama uygulanıyor.

17-04/14/toyota-yurume-destek-robotu-shiftdelete.jpg

Nasıl çalışıyor?

Welwalk WW-1000 robot, esas yerine dü anne bileşenden oluşuyor; anne beden ve robotik ayaklar. Büyük müşterek ekranı, koşun bandı, rayları ve nokta ilave sistemi mevcut anne beden tahminî 800 kilo ağırlığında. Hastaya, gerekseme duyulduğunda ayakta kalma desteği vermesi düşüncesince müşterek kablolama sistemi iane ediyor. Robotik bacaklar müşterek iskelet kabil bağlanıyor ve harekete asistan oluyor. Rehabilitasyonda hastanın bu robotik bacaklara mahsus gereksinimi adım adım azaltılarak, böylecene tek gerekseme duymaması hedefleniyor.

:: Bu enteresan icat karşı ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER