Elektronik cihazlar için büyük devrim!

0
373

Minnesota Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, Teknoloji algımızı değiştirebilecek dünkü hissedar gereç keşfetti. Bu nano ölçekli müeddep film saydam ve akıbet basamak iletken özellikte. Birçok kuma elektronik cihazlarda, akıllı telefonlarda ve güneş pillerinde üzere şeffaf iletkenler kullanılabilir. Ancak bu iletkenler genellikle indiyum kimyasalını kullanırlar ve bundan dolayı pahalıdırlar.

E-Sigara karşı bilinmesi gerekenler!

E-Sigara karşı bilinmesi gerekenler!

Tütün tüketiminin çoğalması da yanında tütüne ilişkin ahiret yolculuğu ve rahatsızlıkları getiriyor. Peki,…

Şeffaf iletken malzeme geliştirildi

Maliyet dolayısıyla hissedar seçenek peyda etmek için, bilgelik kullanmakta olanları baryum, müvellidülhumuza ve kalay düşüncesince nazirsiz hissedar kimyevi ön bap kullanarak müeddep hissedar film geliştirdi. Bu malzemeler indiyumdan çok hâlâ ucuzdur ve materyalin kimyevi kendisine aksülamel ödeme yeteneğini artırır.

17-05/09/iletken-saydam-malzeme-shiftdelete.jpg

Teknoloji çabucak ilerledikçe, hâlâ doğurgan ve hâlâ ehven güneş pillerine bulunan gerekseme arttıkça, bu malzeme seçenek erke kaynaklarının müstehase yakıtlardan hâlâ kompetitif olmasını sağlayabilir.

İletkenliği faziletkâr bulunan bu malzeme, gelecekte hâlâ küçük, hâlâ çabuk ve hâlâ çelimli cihazlar oluşturulmasını sağlayarak, bir çok çağcıl hızla gelişen teknolojinin geleceği olabilir.

:: Bu icat karşı ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER