Elektrikli Jet Lilium’ın test uçuşları yapıldı

0
459

İki şahsiyet ağız ağıza elektrikli Lilium Jet,ilk sınav uçuşunu bu hafta yaptı. Lilium Aviation’ın prototibi, drone tipi hava araçlarından %90 şimdi az enerji tüketiyor ve geleceğin ulaşım modeli olma potansiyelinde.

Geleceğin uçar otomobillerine etap adım!

Geleceğin uçar otomobillerine etap adım!

Geleceğin uçar makine konsepti şekillenmeye bitmeme ediyor. Urban Aeronautics şirketi, ilkokul sene için…

Dikey kalkış ve iniş (VTOL)

Almanya merkezli Lilium Aviation bu hafta önce sınav uçuşu düşüncesince dü tekerlekli, elektrikli, dikey kalkış ve iniş (VTOL) yapabilen jet prototipini sınav etti.

Test esnasında açıktan kumandayla çalıştırılan jetin, yaklaşan birlikte tarihte önce insanlı uçuşunu yapacağı da belirtiliyor. Lilium jetin 10 metrelik kanatlarına 36 nüsha ayrı motosiklet kurgu edilerek güçlendirilmiş.

17-04/22/elektrikli-jet-lilium-shiftdelete.jpg

Lilium’ın elektrikli bataryası, 300 km’lik menzile erbap ve maksimum 300 km/s’lik ilerleyiş hızına ulaşabiliyor. Son yıllarda meydana getirilen matbuat açıklamalarına göre Lilium Jet, drone seçimi uçaklardan yüzdelik 90 şimdi az erke tüketiyor.

Elektrikli havacılık

Şirket, Lilium Jet ile Teknolojiyi hepsi düşüncesince erişilebilir bir vaziyete getirmeyi ve kentsel bölgelerdeki fiyatlı fiyatlı ve kahir seyahat anlayışını değiştirmeyi amaçlıyor.

Elektrikli havacılık hâlâ dört dörtlük yerine mütekâmil olmasa da bu prototipin tasarımı, başka elektrikli uçaklara nazaran kuvvet tüketiminde aşırı şimdi verimli. Bu cins elektrikle etkin uçaklar taşıl yakıtların ayrılma edilip, bembeyaz enerjinin kullanımını heveslendirme ediyor.

:: Elektrikli Jet Lilium kendince ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER