Çin dışında iPhone üretimi başlıyor!

1
363

Hint hükümetinin mevhibe eksiklik taleplerini benimseme etmemesine rağmen, Apple Hindistan’da iPhone üretmeye değişmeyen verdi. Apple’ın sonucu Hindistan hükümeti kabilinden da onaylandı. Üretilecek cihazlar ve üretim takvimi de netleşti.

Kırmızı iPhone 7 düşüncesince istem büyük!

Kırmızı iPhone 7 düşüncesince istem büyük!

Geçtiğimiz günlerde duyurulan iPhone 7 düşüncesince ön talepler toplanıyor. Cihaz, Çin’de iri ilgi…

ilk evrede iPhone 6 ve iPhone 6s üretilecek

Apple’ın üretim ortağı Wistron, Bengaluru’da Nisan ayından itibaren faaliyete geçeceği bildirilen birlikte üretim tesisi kuruyor. Fabrika en önce önümüzdeki 4-6 hafta içinde iPhone 6 ve iPhone 6s üretmeye başlayacak. Üç ay zarfında ise iPhone SE üretimine geçilecek.

17-03/23/iphone-480x223.jpg

Apple, Hindistan hükümetinden cihazların bileşenlerinin ithalatı düşüncesince 15 yıllık birlikte gümrük vergisi muafiyeti istem etmişti. Bu bağışıklık isteğine yanıt cihazlarda kullanacağı bileşenlerin % 30’unu Hindistan’dan realizasyon ika lafı vermişti. Hükümet bu arzusu benimseme etmediği düşüncesince Apple imalat birimini Nisan ayında Hindistan’da ihdas sonucu aldı.

Apple’ın bu halde akıntı etmesi bileşenler düşüncesince gümrük vergisinden kurtulması demek. Bu da iPhone’un maliyetini düşürecek. Daha esbak raporlar Hindistan’da üretilecek iPhone’ların sadece iç piyasada satılacağını öngörürken sonuç gelişmelerin bu vaziyeti değiştirip değiştirmeyeceği muhtemelen değil.

:: Apple’ın ayrımlı devletlere envestisman yapması ile ait ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

1 YORUM

CEVAP VER