Çin dışında iPhone 6 ve iPhone 6s üretimi başlıyor!

0
490

Hint hükümetinin bağış boşluk taleplerini onama etmemesine rağmen, Apple Hindistan’da iPhone üretmeye değişmeyen verdi. Apple’ın sonucu Hindistan hükümeti çeşidinden da onaylandı. Üretilecek cihazlar ve üretim takvimi de netleşti.

Kırmızı iPhone 7 düşüncesince arzu büyük!

Kırmızı iPhone 7 düşüncesince arzu büyük!

Geçtiğimiz günlerde duyurulan iPhone 7 düşüncesince ön talepler toplanıyor. Cihaz, Çin’de iri ilgi…

ilk aşamada iPhone 6 ve iPhone 6s üretilecek

Apple’ın üretim ortağı Wistron, Bengaluru’da Nisan ayından itibaren faaliyete geçeceği bildirilen müşterek üretim tesisi kuruyor. Fabrika ilk önce önümüzdeki 4-6 hafta içinde iPhone 6 ve iPhone 6s üretmeye başlayacak. Üç ay süresince ise iPhone SE üretimine geçilecek.

17-03/23/iphone-480x223.jpg

Apple, Hindistan hükümetinden cihazların bileşenlerinin ithalatı düşüncesince 15 yıllık müşterek gümrük vergisi muafiyeti arzu etmişti. Bu bağışıklık isteğine cevap cihazlarda kullanacağı bileşenlerin % 30’unu Hindistan’dan realizasyon ika lafı vermişti. Hükümet bu arzusu onama etmediği düşüncesince Apple imalat birimini Nisan ayında Hindistan’da ihdas sonucu aldı.

Apple’ın bu biçimde cereyan etmesi bileşenler düşüncesince gümrük vergisinden kurtulması demek. Bu da iPhone’un maliyetini düşürecek. Daha geçmiş raporlar Hindistan’da üretilecek iPhone’ların sadece iç piyasada satılacağını öngörürken akıbet gelişmelerin bu hali değiştirip değiştirmeyeceği anlaşılan değil.

:: Apple’ın değişik devletlere envestisman yapması ile ilişik ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER