Bakteriler denizi ele geçirecek mi?

0
434

Doğa, ekosistemi üstündeki “sıfırlama” düğmesine basmaya değişmeyen verirse ne olur? Cevap, Ekim 2011 ile Mart 2012 ortada El-Hierro‘nun Kanarya Adaları’nda gerçekleşen tahtelbahir volkanik patlamalardan sonraları bulunabilir. 

138 çağ devam eden patlamalar, 9 kilometrekare nısıf kutur içindeki topu topu canlıları namevcut etti. Su sıcaklıkları 18.8 dereceye denli genişliğinde yükseldi. Etkilenen düzlük karbondioksit ve kibrit hidroksit ile kabarcıklı ortak hamız çorbasına dönüştüğünde oksijen seviyeleri düştü.

Yine de etkilenen bölgenin kükremek hayatının sonunu damgasını vuran şey, hâlâ ilkin bilgelik adamları çeşidinden belgelenmemiş acemi ortak organizmanın başlangıcı oldu.

İspanyol ve İtalyan araştırmacılar, 2014 senesinde patlamanın sonrasını araştırmak düşüncesince alanı görüşme ettiklerinde, 2.000 mt. karelik volkanik kükremek tabanını örten, yemyeşil ve eğri parafin bakteriler buldu.

Analiz, ağılı denizaltı volkanik ortamlarında yaşamda kalmalarına müsaade veren, benzeşim yepyeni ortak metabolik kez dizisi ile çok derecede ayrışık bakteri barındıran yaklaşık 3-6 santimetre boyunda filamentlerin olduğunu ortaya koydu. Bunlar suyun kükürt bileşiklerini erke deposu adına kullanabilme kabiliyetini de içeriyor.

Bu antika acemi bakterilerin bahis konusu bulunduğu ortak peçe hâlâ var. Bir baş ​​için, bilgelik adamları Venus Hair‘in nereden geldiğini ve önceki evrede alana kesinlikle geldiğini anlamaya çalışıyorlar.

1493208187_venus-hair-bacteria-2.jpg

Kaynak: TEKNOLOJIOKU.COM

CEVAP VER