Ayakkabı düğümünün çözülme nedeni bulundu

0
534

Çözülmüş ayakkabı düğümleriyle dövüşmek mecburiyetinde olmak, günce yaşamımızın enikonu derneşik ve asap bozucu ortak parçası. Ancak şaşırtıcı ortak biçimde bu senaryonun gene yine ortaya çıktığını yayınlayan dobra ortak bilimsel çalışma yoktu. UC Berkeley’deki ortak faziletkâr lisans talebesi ekibi, bu günce gizemi halletmek düşüncesince araştırmalarını yapmış oldu ve elde ettikleri neticeler düğümlerin gizemli mekanizmasına enerji tuttu.

Bitkiler, kendilerine meydana getirilen saldırıları hissedebiliyor

Bitkiler, kendilerine meydana getirilen saldırıları hissedebiliyor

Vejetaryenler düşüncesince biçimsiz haber! Yeni ortak araştırmaya uyarınca bitkiler, yenilgi tehlikelerini…

Dinamik kuvvetler

Makine mühendislerinin amacı, günce gidiş yahut koşun esnasında devim bilimi kuvvetler altında ortak ayakkabı bağı düğümünün elbette çözüldüğünü anlatmaktı. Başlangıçta, ortak bacağın dans hareketinin düğümün çözülmesine bulunmasına tam bulunmadığı ve ayaklarının yere basmasıyla da ayakkabı bağı düğümü çözmeyi gerçekleştirmediği gözlendi.

17-04/13/ayakkabi-cozulmesi-shiftdelete.jpg

Karmaşık çelim dinamiklerinin bu vakaya neden bulunduğunu anlayan araştırmacılar, ortak koşun bandındaki koşucunun ağır kalabalık görüntülerini izleyerek, ayakkabı düğümünün çözülmesine yol açan devim bilimi hareketleri etraflıca adına inceledi.

Neden: dans ve yere basma

Görüntülere uyarınca hem başıboş uçların tıpkı zamanda ilmeklerin çekilme kuvvetine sunulan kalmasıyla düğüm çözülüyordu. Elde edilen neticelere uyarınca yürüme/koşma esnasında ayağın salınımı başıboş uçlarda, yere gübre hatırat ise düğüm branşında ortak çekilme kuvvetine neden oluyor. Yani ayakkabı düğümünün çözülmesinde herhangi ortak dü hareketin de oranı var.

Daha hararetli düzen ve apayrı düğümleme yollarıyla da vaziyeti sınav eden araştırmacılar, ayrımsız neticeye ulaştılar. Yani siz ayakkabınızı ne denli sıkı düğümlerseniz düğümleyin, o düğüm çözülecek!

:: Ayakkabı düğümleriniz ne çoğunlukla çözülüyor?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER