Artık bandajlar da akıllı hale geliyor

0
277

Swansea Üniversitesi Yaşam Bilimleri Enstitüsü, bilyon dolarlık birlikte geçim ile 5G imtihan merkezinde sağlık verilerini eğlenmek düşüncesince birleşen verileri kullanabilen akıllı bandajlar geliştiriyor. Bu sayede, bandajın açılmasına lüzum kalmadan yaranın vaziyeti öğrenilebiliyor.

NASA, madensel feza kumaşı üretti

NASA, madensel feza kumaşı üretti

NASA, kavi feza görevleri düşüncesince yardım imalat ile feza kumaşı üretti. Prototip tasarımını…

Tedaviyi uyarlamak

Yeni birlikte Teknoloji sebebiyle bandajları gine yine dönmek durumunda kalınmayacak. Tedaviyi ve hasta değişebilir düzeylerini izleyebilen asıl zamanlı 5G teknolojisini kullanacak acemi bandajlar, nano teknoloji sensörleri sebebiyle hususi tedavi olanağı sağlayacak. 3B baskılı, akıllı bandaj, 5G kablosuz data aktarımıyla sağlık bilgilerinizi doktorunuza gerçek zamanlı kendisine iletilecek ve bu sayede doktorunuz size özelleştirilmiş sağlık önerileri sunabilecek.

17-04/24/akilli-yara-bandaji-shiftdelete.jpg

Araştırmacılar, önümüzdeki sene içinde 5G imtihan merkezi ve nanoteknolojik algılayıcıların testlerini tamamlamayı hedefliyor. Eğer proses değerli birlikte halde tamamlanırsa şimdi akıllıcasına ve şimdi çabuk birlikte halde hasta sağlık verilerine ulaşılabilecek. Böylelikle doktora gitmeye ve bandajın açılmasına lüzum kalmadan yaranın vaziyeti izlenebilecek.

:: Bu enteresan teknoloji üzerine ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER