Antibiyotik çok yakında tarih olabilir!

0
185

Antibiyotiklerin giriş döndürücü kullanımının insanoğlu sağlığını yıldırma etmiş olduğu açıkça birlikte gerçek. Rockefeller Üniversitesi‘ndeki araştırmacılar; antibakteriyel bakterileri tutmak düşüncesince virüs ve insan antikorlarını birleştiren birlikte madde oluşturarak, antibiyotik direncine erinç harpte yeni bir silah geliştirdi.

Birleşik Krallık hükümeti kabilinden gösterilen birlikte raporda, Superbug’ların rastgele sene 2050 yılına derece rastgele sene 10 milyondan çok ferdin ölümünden mesul olabildiği arazi alıyordu.

Ancak şu anne derece meydana getirilen çalışmalarda; bakteriyel toksinleri emdiren, mıhlı hücrelere tutunma becerilerini çürük kılan yahut bulunan antibiyotiklere bulunan bağışıklıklarını namevcut fail antibiyotik olmayan bileşikler hâlâ bulunamamıştı.

Aslında bakterileri avlayan yegâne obje antibiyotik değildir. Bakteri fajı yerine isimlendirilen virüs, bakteri yüzeyinde karbonhidratlara bağlanan lisin ismi maruz enzimleri kullanarak göze duvarını koruyor.

Böcek İnsan antikorları ise karbonhidratları tespit buyurmak ve proteinlere düğümlemek düşüncesince benzeşim birlikte biçimde çalışıyor. Rockefeller ekibi, ikisi arasındaki benzerlikleri ayırt ederek aşılanmamış moleküller yaratmaya değişmeyen verdi.

Araştırmanın giriş araştırmacısı Assaf Raz, “Hem antikorların aynı zamanda lisinlerin dü ayrı bileşeni var. İkisinin de öz hedeflerini bağlayan birlikte bölümü var, fakat lizinlerin ikinci bileşeni bakteri göze duvarını keserken, antikorlar birlikte muafiyet tepkisini eş güdümlü ediyor. Bu, bizim düşüncesince mesul bulunan virüs parçasını birleştirip karıştırmamıza imkân tanıdı.” dedi.

Ekip, bu hibrid molekülleri “Lysibodies” yerine adlandırdığı üç farklı türde yaptı. Bunlardan ikisi aynı bakteriden, üçüncü birlikte bakteri ise göze duvarlarını büyüdükçe benzeşim birlikte enzim kullanan birlikte bakteriden türetildi. Bu bakterilerin üçü de, Staphylococcus aureus yahut Staph yerine bildik yayılmış birlikte bakteriden seçildi.

1492518002_lysibodies-1.jpg

Deneyde; Lysibodies karbonhidratların ilişkin başarıyla tutundu ve muafiyet tepkisini tetikledi. Çeşitli Staph türleri ve öteki ait patojenler düşüncesince de değerli birlikte neticeye ulaşıldı.

Tedavi, bu Superbug’ların varlığına erinç bulunan insanoğlu muafiyet tepkisini iyileştirmeye araştırma görevlisi olur ve elan ati araştırmalarla, bilgi kullanıcılarını bu tekniği öteki enfeksiyonlarla uğraşmak düşüncesince uyarlayabilirler.

Vincent A. Fischetti, “Sonuçlarımıza dayanarak, hemen lizinleri değil, rastgele birlikte patojen düşüncesince hibrid antikorlar peyda etmek düşüncesince kıymetlendirmek da muhtemel olabilir” diyor. 

Kaynak: TEKNOLOJIOKU.COM

CEVAP VER