Android O ile ses konusunda devrim yapıldı!

0
428

Google, evvel şaşırtı birlikte halde Android O geliştirici önizleme sürümü ile karşımıza çıktı. Android O ile sistemde birtakım değişikliklerin yapıldığını ve yeniliklerin eklendiğini biliyorduk. Bugün ise Sony’nin Android O sürümüne teşekkürname etmesi ile dünkü birlikte hasiyet şimdi keşfedildi.

Android O çıktı!

Android O sürümü ile LDAC teknolojisi bundan sonra destekleniyor. LDAC yardımıyla ses dair dünkü birlikte dönemin başlayacağını söyleyebiliriz. Peki, nelerdir bu LDAC?

Android sürümlerinde vaktiyle SBC kodlama teknolojisi arazi alıyordu. SBC ile kablosuz kendisine azami 328 kbps nakil yapılabiliyordu. Hi-Res çözünürlüğü CD kalitesine düşürerek kablosuz kendisine neşriyat eden SBC, Android O ile yerini LDAC‘a bırakıyor.

LDAC ile kablosuz kendisine 24 bit çözünürlüğünde 990 kbps nakil yapılabiliyor. LDAC ile başkaca efdal çözünürlük CD kalitesine düşürülmeden aracısız kendisine kablosuz kulaklığa aktarılıyor.

Android O ile telefonlardan LDAC destekli kablosuz kulaklık yahut ses sistemlerine bundan sonra kusursuz anlamıyla kayıpsız musiki aktarımı sağlanabilecek diyebiliriz.

1490167582_ldac.jpg

Kaynak: TEKNOLOJIOKU.COM

CEVAP VER