Android O ile kişisel zil sesi devri başlıyor!

0
172

Android O’nun geliştirici sürümünün yayımlanması ile baş başa kendisince hamle etap tamamı bilgiler de yayılmaya başladı denebilir. Özellikle bu yeni sürümün kişiselleştirme dair yapacağı yenilikler ortak hayli kullanıcı dostu görünüyor.

Twitter yüklü çağa geçiyor!

Twitter’da yüklü fasıl başlıyor!

Sosyal medyanın en iri şirketlerinden birisi bulunan Twitter, görev ast yapısını tamamen…

Android O’da kişisel zil sesi nite yapılır?

Eskiden Android cihazınızda arzu ettiğiniz zil sesini ayarlayabilmek düşüncesince evvel ses dosyasını cihaza kopyalamanız, arkası sıra da indirdiğiniz dosyayı aklık ortak klasöre kopyalamanız gerekiyordu. Ardından da extra ortak dosya yöneticisi uygulaması kullanarak zil sesini atamakla uğraşıyordunuz.

Android O ile baş başa bu fasıl kapanıyor. Çünkü bundan böyle çokbilmiş telefonunuzla internette gezinirken indirdiğiniz rastgele ortak ses dosyasını bile zil sesiniz biçimine getirebiliyorsunuz. Bu ses dosyası size elmek ile gönderilmiş de olabilir. Aynı biçimde kaygı servisine yüklediğiniz rastgele ortak dosya da olabilir.

17-03/24/android_o_custom_ringtone.png

Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz kabilinden bundan böyle zil sesleri menüsünde en alta indiğinizde, Zil Sesi Ekle seçeneği ile karşılaşıyorsunuz. Bu seçeneği seçtikten sonraları da cihazınızın dahili ve ya harici hafızasını tarayarak arzu ettiğiniz zil tonunu seçip kullanabiliyorsunuz.

Bahsi güzeşte hasiyet elbette ki Android O’nun en iri niteliği değil ama kullananların cihazlarını kişiselleştirebilmeleri yerine atılan ehemmiyetli ortak hamle bulunduğunu da menfez gerisi etmemek gerek.

:: Android O’nun bu yeniliği kendisince ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER