ABD Deniz Kuvvetleri yeni buhar takımını duyurdu

0
519

Nükleer denizaltılar, faziletli uygulayım bilimi ile geliştirilmiş kadar görünebilir. Ancak, bu tahtelbahir araçları; pervaneyi işletmek düşüncesince suyu kaynatacak birlikte atomal reaktör kadar bundan böyle bayağı diyebileceğimiz birlikte teknolojiye sahip. Gövdede 600 ft. derinlikte parçalanan ve çok ısıtılmış birlikte buhar hattı; ABD Deniz Kuvvetleri Deniz Deniz Sistemleri Komutanlığı (NAVSEA) ve Deniz Kıyafetleri ve Tekstil Araştırma Tesisi (NCTRF) düşüncesince sakıncalı olabiliyor.

Connecticut’taki Yeni Donanma Denizaltı Üssünde meydana getirilen sonuç birlikte gösteride; iki denizci, buhar takımının kimin en aceleci biçimde çıkabileceğini kıymetlendirmek düşüncesince yarıştı.

Makine Mühendisi 2. Sınıf Cameron Sebastian; yangıncı tulumları, botları ve birlikte iklim tankı ve teneffüs aparatının bütünü birlikte HASMAT seçimi kimyevi takım çeşidinden kapsanan bulunan takım elbisesini giydi. Sebastian, parkuru dört dakikada tamamladı.

Makine Mühendisi 1. Sınıf Nathan Lindner; Deniz Kuvvetleri Araştırma Dairesi (ONR) TechSolutions Programı’nın birlikte parçası namına geliştirilen yeni bir takım ile yarıştı. Fütüristik biricik zerre sim takım elbise, etli eldiven, beniz kalkanı ve harici birlikte iklim kaynağı ve regülatörü ile birleştirildi. Nathan Lindner ise 2 dakikadan az buçuk aşkın süre ile parkuru tamamladı.

Yeni buhar takımı 4 kg henüz hafif, takılması henüz bedava ve henüz aşkın mobilite ağlıyor. Buna ek olarak, teneffüs aparatının dışarıda olması, iklim deposunun çıkarılmasına icap kalmadan yükleme edilebileceği yahut değiştirilebileceği anlamına geliyor. Ayrıca, giyeni serinletmek düşüncesince takıma engelleme edilen jel paketleri de bulunmaktadır.

Yeniliğin birlikte gayrı noktası da eldiven. Mevcut takım ellik kullanıyor fakat giyenin becerilerini kısıtlıyordu. Bu sebepten acemi takımdaki ellik ıstakoz pençesi eldivenleri ile değiştirildi. Bu dü parmaklı ve başparmak tasarımı, aletleri ve kumandaları ve merdivenleri tırmanmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca kullanıcının, beniz kalkanından buhar yoğunlaşmasını gidermesine müsaade özgülemek düşüncesince deri kumaş palmiyelerine sahip.

Geliştirilmiş takımın birlikte ahir adımı, nükleer saldırı denizaltısı USS Toledo ve gayrı dü teknede denizde imtihan olacak. Bu testlerden tahsil edilen tadilat nihai tasarıma engelleme edildikten sonradan davanın tahminî dü sene süresince umumi birlikte hususu olması bekleniyor.

Kaynak: TEKNOLOJIOKU.COM

CEVAP VER