4.5 G ile drone kontrolü!

1
520

Drone’larla ilişik herhangi birlikte toy birlikte tasarruf piyasası ve bu tasarruf denemesine müteveccih toy gereksinimler çıkmaya bitmeme ediyor. Drone’larla kargo servisi emek harcamaları geliştikçe; kent ortamında drone’ların dimdik çevir sesi almasının zorlukları, araştırmacıları LTE sinyalleri üstünden drone kontrolüne itti. Bu bölgede etkin kamga üreticisi Qualcomm LTE irtibatlı Drone’ları kullanarak icra ettiği çalışmaların neticelerini yayımladı.

Robotların elimizden doğrudan alamayacağı meslekler!

Robotların elimizden doğrudan alamayacağı meslekler!

Teknolojinin çabucak gelişimi şimdiden fabrikalardaki binlerce insanoğlunun işini yıldırma ediyor. Bakalım…

Teoride Mümkün Görünüyor

Qualcomm çeşidinden gösterilen akıbet araştırı tutanağına göre, droneları LTE bağlatısı üstünden de kontrol eylemek mümkün. 1000’in üstünde meydana gelen denemelerden elde edilmiş verilere gereğince mevcut hücresel bağlanak üstünden bile drone kontrolü kabil görünüyor. Dronelar yerden 120 mt. yüksekliğe denli LTE bağlantısını alabiliyor.

17-05/05/droneregistration.jpg

Aşılması Gereken Zorluklar Var

Teorik yerine internetten drone kontrolü kabil görünse de uygulamada bazı güçlükler mevcut. Öncelikle temel istasyonların yeryüzündeki kullanıcılara gereğince tasarlanması nedeniyle, havada sonsuz yerine sağlıklı birlikte bağlantı almak kabil olmuyor. Özellikle 120 mt. yükseklikten sonraları çevir sesi baş döndürücü zayıflıyor. Bu nedenle elan faziletli irtifalara hususi elan çelimli çevir sesi yayımlanması gerekiyor. Bu da yer ve afiyet açısından katı latifçe karşılanabilecek birlikte boyut değil. Ayrıca havada kelime sıklığı kirliliği baş döndürücü elan birlikte tomar ve bu da çevir sesi standardını menfi etkiliyor. Sistem yazılımlarının da en çelimli sinyali soruşturma dair geliştirilmesi gerekiyor.

Hayatımıza Ne Getirecek

Eğer bahis konusu güçlükler aşılırsa, cep telefonumuzdan yahut genel ağ bağlantısı olan apayrı birlikte kıtadan üstelik drone koparmak kabil olabilecek. Ancak bu Teknolojinin gelişim göstermesi başta kentlerde otonom drone kullanımının önünü şişman seviyede anahtar üzere görünüyor. Drone’lara hususi muayyen yollardan drone’ların genel ağ bağlantısı ile birlikte paketi apayrı birlikte yere götürdüğünü fon edebilirsiniz. Ya da ilçe bulunan birlikte yerde trafik vaziyetini deli dolu yayında izlemek kabil olabilir. Hatta trafikte beklerken pizza siparişi vermek üstelik baş döndürücü ırak belki değil.

:: Sizce hakeza birlikte kentte berhayat olmak elan mı iyi olurdu?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

1 YORUM

CEVAP VER