2 saatlik ameliyatı 2,5 dakikada yapabilen robot

0
424

Utah Üniversitesi’nden araştırmacılar, insanoğlu yanlışı faktörünü ortadan feshetmek düşüncesince dünkü müşterek robot geliştirdi. Ekibin geliştirdiği robot, Karmaşık müşterek cerrahi tümlemek düşüncesince müstelzim süreyi 50 kat azaltabiliyor. Kafatasına tahavvül etmek düşüncesince müstelzim süreyi 2 saatten 2,5 dakikaya indiriyor.

Çukurlarını kapatan asfalt geliştiriliyor!

Çukurlarını kapatan asfalt geliştiriliyor!

Hollanda’da asfaltı nâkil duruma getirip, indüksiyon sıtma ile çukurlarını kendisi onarabilen…

Nasıl Çalışıyor?

Robot, birleşen verilere layıkıyla kafatasının cılız alanlarına yönlendirilir. CT tarayıcıları programcıya, sinirlerin bulunmuş olduğu noktayı ve damarlar bölgelerini gösteriyor. Daha sonraları ameliyat düşüncesince en akla yatkın toprak belirlenerek 1 mm’lik matkap ile ameliyat düşüncesince sefer açılıyor.

17-05/08/beyin-ameliyati-yapan-rbot-shiftdelete.jpg

2 saatlik ameliyatı 2,5 dakikaya indiren robot, avlu kurtarma aracı özelliklerin yanında derinlemesine vadede gizil tasarruf sağlar. Daha endamsız ameliyat süresi ameliyat başına henüz düşüt maliyetlere prosedür tamamlanabilir. Ayrıca müşterek hastanın anestezi altında kalma tarihi da düşürülebilir.

Robotik ve otomasyon, doktorların ameliyat ika biçimini adım adım dönüştürüyor. Robotlar, ameliyatlardaki insanoğlu kaynaklı hataların önüne geçebilmek düşüncesince ciddi ehemmiyet taşıyor.

:: 2.5 dakikada ameliyat? Gerçek olamayacak derece güzel görünmüyor mu?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

CEVAP VER